Nagrody Roku 2005 SARP rozdane

2007-05-24 12:00
nagrody SARP 2005
Autor: brak danych

7 października 2006 roku odbyła się uroczystość wręczenia Nagrody Roku 2005 oraz Nagrody Stowarzyszenia Architektów Polskich za najlepszy obiekt architektoniczny wzniesiony ze środków publicznych pod Honorowym Patronatem Premiera Rzeczpospolitej Polskiej. Wydarzenie miało miejsce w Warszawie w siedzibie SARP.

Polski pawilon na Expo 2005 w Japonii

Nagroda Roku Stowarzyszenia Architektów Polskich za najlepszy zrealizowany obiekt w 2005 roku trafiła do arch. Krzysztofa Ingardena i art. plastyka Aleksandera Janickiego za polski pawilon na światowej wystawie Expo 2005 w Aichi (Japonia). Jury pod przewodnictwem Małgorzaty Włodarczyk uhonorowało obiekt za pionierskie wykorzystanie wikliny w elewacjach budynku, doskonały warsztat twórczy. Budowla przekazała dynamikę, a zarazem zasady zrównoważonego rozwoju naszego kraju.

 Gimnazjum i ośrodek kultury Warszawa-Białołęka

Nagroda SARP za najlepszy obiekt architektoniczny wzniesiony ze środków publicznych pod Honorowym Patronatem Premiera Rządu Rzeczpospolitej Polskiej trafiła do Tomasza Koniora. Wyróżniono go za projekt gimnazjum i ośrodka kultury Warszawa-Białołęka. Budynek nie tylko został znakomicie wpisany w teren przyosiedlowy. Uwagę jury zwróciła także kompleksowość rozwiązań i funkcjonalność.

 Muzeum Powstania Warszawskiego

Nagrodę Specjalną SARP za wydarzenie kulturalne, społeczne, historyczne i architektoniczne wykraczające poza ramy architektury przyznano Muzeum Powstania Warszawskiego. W przypadku tego budynku doceniono oprócz wydarzenia architektoniczno-społecznego także rewitalizację kwartału i stworzenie ciekawej panoramy od ulicy Towarowej. Dominanta-wieża widokowa, wpisała się w odbiór tego kwartału i stała się symbolem muzeum.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej