Muzeum Sztuki w łódzkiej Manufakturze

2007-08-31 13:22
Manufaktura w Łodzi
Autor: brak danych

Do Łodzi przyjechali indyjscy pracownicy, zatrudnieni w firmie Royalton z Dubaju. Wykonają oni projekt: Modernizacji i adaptacji XIX wiecznego budynku pofabrycznego dla Muzeum Sztuki w Łodzi.


Adaptowany budynek pofabryczny został wybudowany w latach 90-tych XIX wieku. Jest to budynek wykonany w technologii tradycyjnej murowanej. Budynek jest niepodpiwniczony na całej długości. Składa się z 4 kondygnacji i nadbudówki z 2 piętrami. Wpisany jest do rejestru zabytków.

Projekt Pracowni Architektonicznej Ferdzynowie zakłada modernizację i adaptację budynku pofabrycznego dla Muzeum Sztuki w Łodzi. Plan przewiduje zmianę sposobu użytkowania wraz z przebudową istniejącego budynku na potrzeby muzeum. Ochronie konserwatorskiej i renowacji podlega elewacja budynku. Będzie ona zrealizowana i zakonserwowana w sposób zachowujący naturalny kolor cegły i spoiny. Dodatkowo w pełni będzie adaptowany istniejący, historyczny układ konstrukcyjny budynku.
Realizacja filii Muzeum w Manufakturze będzie kosztowała powyżej dwadziestu milionów złotych. Część kosztów zostanie pokryta ze środków Unii Europejskiej ZPORR.
Wykonawcą jest konsorcjum firm: VARITEX SA, MOSAICON Maria Potz.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej