Miejska biblioteka w Ełku. Nie da się obok niej przejść obojętnie

2017-10-31 15:31
Miejska biblioteka w Ełku
Autor: Pracownia Projektowa F-11 Biblioteka im. Zofii Nasierowskiej w Ełku – wizualizacja

Miejską bibliotekę im. Zofii Nasierowskiej w Ełku czeka modernizacja. Kiedy inwestycja dobiegnie końca, budynek z pewnością zaskoczy wszystkich kolorową elewacją. Zobaczcie jaki nietuzinkowy pomysł na jej wykończenie mieli architekci z pracowni F-11.

Na konkurs dotyczący modernizacji i przebudowy Miejskiej Biblioteki im. Zofii Nasierowskiej w Ełku wpłynęły dwie prace. Decyzją sądu konkursowego I nagrodę otrzymał Marcin Furtak Pracownia Projektowa F-11 z Krakowa. Aktualnie inwestor, Miejska Biblioteka im. Zofii Nasierowskiej w Ełku, pracuje nad pozyskaniem środków na rozpoczecie inwestycji.

Projekt pracowni F-11 wyróżnia się barwną i oryginalną bryłą, która będzie atrakcyjną dominantą wśród otaczających budynków. Fasadę obiektu zaprojektowano wykorzystując kolorowe panele ścienne wykonane ze szkła elewacyjnego nałożonego na elementy murowe. Dzięki zastosowaniu szkła elewacja odnowionej biblioteki będzie lśniła w słońcu. Również wnętrze budynku zaskoczy oryginalnością. Na przykład na wysokości całego budynku powstanie zadaszone atrium, które połączy wszystkie kondygnacje. W jego centrum znajdzie się symboliczne drzewo zbudowane z regałów na książki i podestów dla roślin doniczkowych. Modernizacja i przebudowa biblioteki ma poprawić jej funkcjonalność i stworzyć nowoczesną i wyjątkową instytucję kultury.

Miejska biblioteka w Ełku
Autor: Pracownia Projektowa F-11 Projekt Miejskiej Biblioteki w Ełku powstał w pracowni F-11
Miejska biblioteka w Ełku
Autor: Pracownia Projektowa F-11 Biblioteka im. Zofii Nasierowskiej w Ełku po modernizacji – wizualizacja

Nazwa inwestycji: Biblioteka im. Zofii Nasierowskiej w Ełku
Lokalizacja: ul. Armii Krajowej 17B, Ełk
Funkcja: biblioteka miejska
Inwestor: Miejska Biblioteka im. Zofii Nasierowskiej w Ełku
Projektant: Pracownia Projektowa F-11
Całkowita powierzchnia: 1308 m²

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej