Lubelskie uczelnie inwestują w obiekty sportowe

2007-05-24 11:55
obiekty sportowe w lublinie
Autor: brak danych

Lubelskie uczelnie już niedługo będą mogły pochwalić się nowymi obiektami sportowymi. Zarówno Akademia Rolnicza, jak i Katolicki Uniwersytet Lubelski chcą wybudować kompleksy sportowe. W przypadku AR projekt jest już realizowany. KUL na razie chce złożyć wniosek o dofinansowanie inwestycji z Unii Europejskiej.

Akademia Rolnicza już realizuje obiekt sportowy. W jego skład będzie wchodził basen oraz sala do gry w koszykówkę i siatkówkę. Uczelnia zapowiada, że kompleks zostanie otwarty na wiosnę 2008 roku.

 Tak będzie wyglądał basen Akademii Rolniczej


Podobne plany ma Katolicki Uniwersytet Lubelski. Jednak tu projekt nie jest aż tak zaawansowany. W przyszłości uczelnia chce wybudować "wodny obiekt dydaktyczny wraz z zapleczem rehabilitacyjnym". Uniwersytet ma nadzieje, że przedsięwzięcie uda się dofinansować ze środków Planu Inwestycyjnego Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej, który dotyczy lat 2007-2013. Jeżeli uda się zrealizować inwestycję to studenci będą mogli korzystać nie tylko z basenu, ale również będą mogli brać udział w ćwiczeniach rehabilitacyjnych.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej