Lubelskie uczelnie inwestują w obiekty sportowe

2007-05-24 11:55
obiekty sportowe w lublinie
Autor: brak danych

Lubelskie uczelnie już niedługo będą mogły pochwalić się nowymi obiektami sportowymi. Zarówno Akademia Rolnicza, jak i Katolicki Uniwersytet Lubelski chcą wybudować kompleksy sportowe. W przypadku AR projekt jest już realizowany. KUL na razie chce złożyć wniosek o dofinansowanie inwestycji z Unii Europejskiej.

Akademia Rolnicza już realizuje obiekt sportowy. W jego skład będzie wchodził basen oraz sala do gry w koszykówkę i siatkówkę. Uczelnia zapowiada, że kompleks zostanie otwarty na wiosnę 2008 roku.

 Tak będzie wyglądał basen Akademii Rolniczej


Podobne plany ma Katolicki Uniwersytet Lubelski. Jednak tu projekt nie jest aż tak zaawansowany. W przyszłości uczelnia chce wybudować "wodny obiekt dydaktyczny wraz z zapleczem rehabilitacyjnym". Uniwersytet ma nadzieje, że przedsięwzięcie uda się dofinansować ze środków Planu Inwestycyjnego Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej, który dotyczy lat 2007-2013. Jeżeli uda się zrealizować inwestycję to studenci będą mogli korzystać nie tylko z basenu, ale również będą mogli brać udział w ćwiczeniach rehabilitacyjnych.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej