Lotnisko w Warszawie. Rozpoczęła się przebudowa terminalu A

2012-09-21 10:34
Wizualizacja terminalu w Warszawie
Autor: www.lotnisko-chopina.pl Lotnisko w Warszawie. Tak będzie wyglądał terminal A po przebudowie

Do końca 2014 r., stara część terminalu A na lotnisku w Warszawie zostanie zmodernizowana i połączona z nową częścią. Po przebudowie terminal warszawskiego lotniska będzie przestronniejszy i wygodniejszy.

Lotnisko w Warszawie - przebudowa terminalu A

Stary terminal (dawniej nazywany Terminalem 1, a do niedawna Strefą A-B) na lotnisku w Warszawie zostanie przebudowany. Powodem jest rosnący ruch na lotnisku, co wymusza zwiększenie przepustowości portu lotniczego oraz zły stan techniczny budynku oddanego do użytku w 1992 r. Przecieki w dachu, czy awarie instalacji technicznych wpływały na komfort obsługi pasażerów.

- Zależy nam na tym, żeby pasażerowie zawsze byli obsługiwani w jak najbardziej komfortowych warunkach. Po modernizacji terminal będzie przestronniejszy i wygodniejszy – wyjaśnia Przemysław Przybylski, rzecznik prasowy Lotniska Chopina.

Stara część terminalu A na Lotnisku Chopina została zamknięta dla pasażerów i personelu i od 13 września trwają tam prace budowlane. Stary terminal zostanie całkowicie połączony z nowym zarówno pod względem architektonicznym, jak i funkcjonalnym. W przebudowanej części będzie więcej stanowisk odprawy i kontroli bezpieczeństwa, zostaną też zainstalowane nowe urządzenia do sortowania bagażu. W trakcie modernizacji wybudowane zostanie przejście podziemne łączące bezpośrednio halę przylotów z lotniskową stacją kolejową.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej