Lotnisko Okęcie coraz większe. Nowe pirsy otwarte

2011-08-09 13:01
Pirsy - lotnisko Okęcie
Autor: Lotnisko Okęcie Pirs południowy, Lotnisko Okęcie

Port lotniczy Okęcie powiększył się. Dwa nowe pirsy zostały otwarte. Pasażerowie mogą również korzystać z nowych lokali usługowych znajdujących się w nowej przestrzeni lotniska.

8 sierpnia port lotniczy Okęcie zyskał 2 nowe pirsy, które są uzupełnieniem nowej części lotniska. Po otwarciu nowej przestrzeni dotychczasowa powierzchnia terminala powiększyła się o 18,3 tys. m 2. Dla pasażerów oznacza to większą wygodę przy odprawie, dla linii lotniczych – więcej miejsc postojowych bezpośrednio przy terminalu.

Pirsy - dane techniczne 

Nowe pirsy ( centralny i południowy) są uzupełnieniem nowej części portu lotniczego Okęcie.
Pirs centralny ma 184 m długości oraz 20-21,6 m szerokości. Pirs centralny ma dwa bezpośrednie połączenia z budynkiem terminala, którymi można przechodzić ze strefy wolnocłowej.
Pirs południowy - wystający poza budynek terminala, zlokalizowany wzdłuż dworca autobusowego - ma 132 m długości i 21,5 - 26,5 m szerokości i dodatkowo został wyposażony w dwa nowe sklepy i kawiarnie. Do pirsu południowego można wejść wyłącznie po przez pirs centralny.
Oba lokale są już dostępne dla pasażerów.
Pirsy po połączeniem z pirsem północnym ( oddanym do użytku w 2008 roku) tworza jeden z najdłuższych w kraju zadaszonych ciągów komunikacyjnych. Łączna długość obiektu wynosi 720 m.

Lotnisko Okęcie

Nowotwarte pirsy powiększyły powierzchnię terminala do 148 tys m 2. Liczba poczeklani odlotowych zwiększyła się z 28 do 45. Ponadto, zwiększyła się liczba pomostów pasażerskich ("rękawów" ) z 15 do 24. Lotnisko Okęcie jest największym portem lotniczym w Polsce. Port lotniczy Okęcie w 2010 roku obsłużył ponad 8,7 mln pasażerów, co stanowiło blisko 43% całkowitego ruchu pasażerskiego w kraju. Władze lotniska szacują, że w tym roku zostanie obsłużonych ok. 9 mln pasażerów.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej