Lądowisko w Huwnikach gotowe

2007-05-21 18:07
Lądowisko w Huwnikach
Autor: brak danych

Na początku listopada 2006 roku zostało oddane do użytku lądowisko w Huwnikach niedaleko Przemyśla. Tym samym Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej jest jedynym w Polsce, który ma własne lądowisko.

Lądowisko dla śmigłowców mieści się w południowo - wschodniej części miejscowości Huwniki. Zajmuje około pięć hektarów. Zakres inwestycji obejmował budowę betonowej płyty lądowiska o wymiarach 38 na 38 mkw., wiaty hangarowej wraz z zapleczem socjalnym, przeznaczonej głównie do garażowania 2 śmigłowców. Na terenie znajduje się także kontenerowa stacja paliw o pojemności około 30 000 litrów dla potrzeb lądowiska z przystosowaniem na paliwo lotnicze. Wykonano także zjazd z drogi powiatowej na teren lądowiska. Cały teren jest ogrodzony, oświetlony i monitorowany.

Budowa obiektu trwała od 2005 roku. Projektantem inwestycji było Biuro Usług Projektowo-Budowlanych Arkod. Wszystkie prace wykonała firma Inżynieria Rzeszów. Przedsięwzięcie pochłonęło 5,2 mln zł. Większość pieniędzy pochodziła z unijnego funduszu Schengen.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej