Kosmiczne inwestycje w Zabrzu. Budowa drogi na Marsa zakończona. Teraz budują przejście na Jowisz

2022-12-22 12:19
Kosmiczne inwestycje w Zabrzu. Budowa drogi na Marsa zakończona. Teraz budują przejście na Jowisz
Autor: Archiwum/UM Zabrze Kosmiczne inwestycje w Zabrzu. Budowa drogi na Marsa zakończona. Teraz budują przejście na Jowisz

Jeśli szukacie niebanalnych inwestycji, to zajrzyjcie do Zabrza, gdzie realizowane są właśnie kosmiczne inwestycje. Co prawda nikogo w kosmos nikt tam nie będzie wysyłać, ale swoją drogę na Marsa Zabrze już ma.

Zabrze ma drogę na Marsa. Teraz podbije inwestycją Jowisz

Zabrze podsumowało jedne z najbardziej kosmicznych inwestycji w swoim mieście. Kosmicznych tylko z nazwy, bo tak naprawdę są niesamowicie przyziemne, ale bardzo potrzebne. Chodzi o budowę drogi na Marsa. Na ulicy Marsa. Może nie jest to coś na miarę podboju kosmosu, ale w przypadku tej inwestycji - w odczuciu samych mieszkańców, na pewno przez chwilę poczuli się bliżej nieba. Inwestycja bowiem byłą kompleksowa i obejmowała też między innymi Jowisza. Ulicę, a nie planetę. 

W kwietniu tego roku miasto podpisało umowę z firmą DROGPOL, która specjalizuje się w realizowaniu takich inwestycji. Może nie w pięć minut i nie na miarę podróży kosmicznych, ale daje radę. W końcu to inwestycja warta 7 mln złotych. Inwestycja obejmowała kilka rzeczy, w tym wspomnianą budowę drogi na ul. Marsa. I ta część już została zakończona. Zbudowano odcinek 650 m drogi (wciąż za mało na Marsa, ale zawsze coś), do tego rondo wraz z chodnikami, ścieżką rowerową oraz placem do zawracania. 

Oczywiście to nie wszystko, bo w ramach inwestycji ujęte jest m.in. wybudowanie przejścia na Jowisza. Znaczy się, wyniesionego przejścia dla pieszych na ul. Jowisza. Do tego przebudowa sieci gazowej, budowa oświetlenia ulicznego, kanalizacji deszczowej czy usunięcie starych drzew i zasadzenie nowych. 

Inwestycję podsumowano w czasie uroczystego spotkania w Urzędzie Miasta w Zabrzu, gdzie spotkało się kilku radnych, wykonawca inwestycji i prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik. 

Źródło: Kosmiczne inwestycje w Zabrzu. Budowa drogi na Marsa zakończona. Teraz budują przejście na Jowisz
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej