Konkurs na projekt toalety na Helu

2007-05-22 18:14
Projekt Łazienki
Autor: brak danych

23 czerwca 2006 roku rozstrzygnięto konkurs "Projekt Łazienki". Wyniki ogłoszono w Helu, na uroczystości w Fokarium Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego. Teraz najlepszy projekt toalety publicznej w Helu czeka na realizację.

Uczestnicy konkursu mieli za zadanie wykonanie projektu toalety wolnostojącej w Helu obok Fokarium i plaży miejskiej od strony zatoki Puckiej. Lokalizacja przyszłej toalety wpisana jest w obszar znajdujący się nad Zatoką Pucką i objęty projektem "Błękitnej Wioski".

Grand Prix  "Łazienka KOŁO 2006" zdobyli Wojciech Kapka i Łukasz Marciniak z Grudziądza. Nagroda główna została przyznana za koncepcję łączącą w sobie autentyczne wartości architektury polskiego wybrzeża ze współczesnym kształtowaniem przestrzeni bogato uzbrojonej technologicznie. Prosty motyw drewnianej szopy obecny w lokalnych zabudowaniach stanowi oprawę układu urządzeń sanitarnych zaproponowanych w dobrej aranżacji przestrzennej, która wymagać będzie pewnych korekt w kolejnych fazach realizacji projektu (wydzielenie stref, lokalizacja drzwi itp.). Jury zwróciło również uwagę na konieczność dostosowania izolacyjności proponowanych przegród do wymogów całorocznego funkcjonowania obiektu.
"Błękitna Wioska" ma być ośrodkiem edukacyjno-badawczym promującym dziedzictwo kulturowe regionu. Równocześnie ma być miejscem rekreacji dla urlopowiczów - ma przyciągać turystów, żeglarzy i zorganizowane grupy młodzieży szkolnej na Hel nie tylko w okresie letnim, ale przez cały rok. Realizacja tego projektu będzie trwała do roku 2010, a toaleta będzie jednym z pierwszych obiektów, jaki w Helu powstanie. Inicjatorem powstania "Błękitnej Wioski" jest prof. Krzysztof Skóra, kierownik Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego, który był jednym z członków jury konkursu.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej