Kolejny odcinek "zakopianki" oddany do ruchu

2007-05-21 15:23

Możemy już jechać kolejnym odcinkiem tzw. zakopianki, czyli drogi ekspresowej nr 7 łączącej Kraków z Zakopanem. 21 grudnia 2006 roku oddano do użytku odcinek w okolicach Pcimia.

Bezkolizyjny węzeł na skrzyżowaniu trasy z drogą gminną w Pcimiu oraz dalszy ekspresowy odcinek do granicy z gminą Lubień liczy ponad 3 km. Oddany do użytkowania fragment jest częścią przebudowywanej trasy Myślenice - Lubień o długości 12,5 km. Wykonawcą robót jest portugalska firma Mota-Engil SA. Rozpoczęta w listopadzie 2004 r. inwestycja opóźniła się o rok. Cała inwestycja będzie zakończona w 2007 roku, ale dokładna data nie jest jeszcze znana.
Budowa "zakopianki" na odcinku Myślenice - Lubień (wraz z obwodnicą Lubnia) jest współfinansowania z pożyczki Europejskiego Banku Inwestycyjnego. Łączna wartość całej inwestycji szacowana jest na około 400 mln zł. Po jej zakończeniu po prawej stronie rzeki Raby powstanie 16-kilometrowy, dwujezdniowy odcinek trasy, który będzie spełniał wymogi drogi ekspresowej. Przewidziano na nim trzy dwupoziomowe węzły drogowe w Stróży, Pcimiu i Lubniu, 15 obiektów mostowych oraz urządzenia do ochrony środowiska.

 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej