Kolejny etap budowy Zakopianki zrealizuje firma Salini Impregilo

2016-01-13 13:22
Droga ekspresowa S7
Autor: GDDKiA Kraków Estakada w ciągu drogi S7 długości 992 m

W przetargu na budowę drogi ekspresowej S7 startowało 13 firm. Najkorzystniejsza okazała się oferta włoskiej firmy Salini Impregilo S.p.A. z Mediolanu. Wykonawca zadeklarował, że zrealizuje inwestycję w ciągu 22 miesięcy od daty zawarcia umowy, z gwarancją na 10 lat, za kwotę brutto 615 mln zł.

Budowa drogi ekspresowej S7 Kraków - Rabka Zdrój obejmie odcinki Skomielna Biała - Chabówka (5,2 km) oraz nowy fragment drogi krajowej nr 47 klasy GP od Rabki Zdrój do Chabówki (ok. 0,9 km). Na odcinku Skomielna Biała - Chabówka dodatkowo powstaną węzły drogowe Skomielna Biała i Zabornia, obwód utrzymania drogi ekspresowej, 17 obiektów inżynierskich ( wiadukty, estakady – najdłuższa będzie miała 992 m) oraz 4 małe mostki na ciekach przy węźle Skomielna.

Oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) w Krakowie przekaże dokumentację do Urzędu Zamówień Publicznych. Zgodnie z ustawą prawo zamówień publicznych, zamówienie to podlega kontroli uprzedniej Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych. Umowa z firmą może być zawarta po doręczeniu GDDKiA informacji o wyniku tej kontroli.

Droga ekspresowa S7
Autor: GDDKiA Kraków Węzeł Skomielna Biała na drodze S7
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej