Kolejny etap budowy Zakopianki zrealizuje firma Salini Impregilo

2016-01-13 13:22
Droga ekspresowa S7
Autor: GDDKiA Kraków Estakada w ciągu drogi S7 długości 992 m

W przetargu na budowę drogi ekspresowej S7 startowało 13 firm. Najkorzystniejsza okazała się oferta włoskiej firmy Salini Impregilo S.p.A. z Mediolanu. Wykonawca zadeklarował, że zrealizuje inwestycję w ciągu 22 miesięcy od daty zawarcia umowy, z gwarancją na 10 lat, za kwotę brutto 615 mln zł.

Budowa drogi ekspresowej S7 Kraków - Rabka Zdrój obejmie odcinki Skomielna Biała - Chabówka (5,2 km) oraz nowy fragment drogi krajowej nr 47 klasy GP od Rabki Zdrój do Chabówki (ok. 0,9 km). Na odcinku Skomielna Biała - Chabówka dodatkowo powstaną węzły drogowe Skomielna Biała i Zabornia, obwód utrzymania drogi ekspresowej, 17 obiektów inżynierskich ( wiadukty, estakady – najdłuższa będzie miała 992 m) oraz 4 małe mostki na ciekach przy węźle Skomielna.

Oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) w Krakowie przekaże dokumentację do Urzędu Zamówień Publicznych. Zgodnie z ustawą prawo zamówień publicznych, zamówienie to podlega kontroli uprzedniej Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych. Umowa z firmą może być zawarta po doręczeniu GDDKiA informacji o wyniku tej kontroli.

Droga ekspresowa S7
Autor: GDDKiA Kraków Węzeł Skomielna Biała na drodze S7
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej