Kolejna umowa Tebodin SAP-Projekt – nadzór inwestorski nad realizacją Biblioteki Technicznej i Centrum Wykładowego w Poznaniu

2010-04-20 20:07
Nowe inwestycje - Biblioteka Techniczna i Centrum Wykładoweg w Poznaniu
Autor: Tebodin SAP-Projekt Sp. z o.o.

Tebodin SAP-Projekt Sp. z o.o. Biuro z Poznania podpisało kolejną umowę z Politechniką Poznańską na pełnienie nadzoru inwestorskiego w związku z realizacją Biblioteki Technicznej i Centrum Wykładowego w Poznaniu.

Obecna usługa jest kontynuacją nawiązanej w roku 2002 współpracy między poznańską uczelnią a Tebodin SAP-Projekt. Jest to ostatni etap realizacji tej inwestycji.
Nadzór inwestorski prowadzony będzie przez zespół inspektorów reprezentujących branże:
- konstrukcyjno-budowlaną;
- instalacyjną – instalacje i urządzenia cieplne, wentylacyjne, wodociągowe i kanalizacyjne oraz gazowe;
- instalacyjną – instalacje i urządzenia elektryczne, elektroenergetyczne;
- telekomunikacyjną;
- drogową.

Generalnym  wykonawcą inwestycji jest firma Budimex S.A.

Opis projektu
Obiekt powstaje na terenie kampusu Piotrowo Politechniki Poznańskiej, u zbiegu ulic Piotrowo i Berdychowo, przy pierwszej części budynku istniejącego Centrum Wykładowo - Konferencyjnego, który został oddany do użytku w październiku 2004 roku.
Obiekt ten wybudowany będzie w technologii budynku inteligentnego i wyposażony będzie w najnowsze media elektroniczne, które zwłaszcza dla biblioteki stanowią niezbędny warunek rozszerzenia zakresu dostępności posiadanych przezeń zasobów, zwłaszcza do studentów studiów niestacjonarnych oraz osób spoza Uczelni. Oprócz biblioteki w budynku tym będą również sale wykładowe na parterze i pierwszym piętrze (ogółem 44 pomieszczenia dydaktyczne) przeznaczone dla studentów wszystkich wydziałów Politechniki Poznańskiej. Natomiast na piętrach I i II będzie miał siedzibę Instytut Informatyki oraz Centrum Genomiki i Bioinformatyki Wydziału Informatyki i Zarządzania. To w pomieszczeniach dydaktycznych i laboratoryjnych wspomnianego centrum będą realizowane specjalistyczne zajęcia dla studentów makrokierunku Bioinformatyka, prowadzonym wraz z Uniwersytetem Adama Mickiewicza, który stanowi jeden z priorytetowych kierunków rozwoju nauki i jeden z ważniejszych nośników gospodarki opartej na wiedzy. Otwarcie tego kierunku wpłynie korzystnie na pozycję Uczelni w skali krajowej i europejskiej ze względu na unikatowy jego charakter. W wyniku realizacji projektu, zdecydowanej poprawie ulegną warunki prowadzenia zajęć dydaktycznych, a tym samym i jakość kształcenia na wszystkich kierunkach studiów realizowanych w Politechnice Poznańskiej.

Centrum Wykładowo-Konferecyjne Poznań
Autor: Tebodin SAP-Projekt Sp. z o.o. Budynej istniejącego Centrum Wykładowo - Konferencyjnego, który został oddany do użytku w październiku 2004 roku.
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej