Kamień węgielny pod dom kultury na Ursynowie wmurowany

2017-11-14 16:07
Dom kultury na Ursynowie
Autor: Urząd Miasta Warszawa Wizualizacja domu kultury na warszawskim Ursynowie

Centrum Kultury Ursynowa taką nazwę będzie nosił dzielnicowy dom kultury na warszawskim Ursynowie. Wykonawcą inwestycji jest Moris Polska.

Centrum Kultury Ursynowa ma być gotowe do 31 sierpnia 2018 roku. Łączna powierzchnia użytkowa budynku wyniesie ponad 3421 m². Przed budynkiem powstanie parking na 107 miejsc postojowych.

Na parterze domu kultury zaprojektowano hol wejściowy z galerią oraz klubem muzycznym, szatnie, salę widowiskową oraz garderoby. Sale dydaktyczne znajdą się na drugim i trzecim piętrze. W budynku powstanie też sala widowiskowa na 350 osób oraz scena z pełną technologią sceniczną. Na drugiej kondygnacji zaprojektowano pokoje administracyjne i salę wielofunkcyjną z widownią na 100 osób, przystosowaną do przeprowadzania w niej widowisk artystycznych. Sala wielofunkcyjna będzie mogła być wykorzystywana również jako sala baletowa (po złożeniu foteli).

Warszawskie domy kultury

Przypomnijmy, że aktualnie na terenie Warszawy działalność kulturalną prowadzą 24 dzielnicowe domy kultury, z czego w ciągu ostatnich 11 lat modernizacje przeszły m.in.:  Służewski Dom Kultury, PROM Kultury Saska Kępa, Wawerskie Centrum Kultury, Wolskie Centrum Kultury, Białołęcki Ośrodek Kultury, Trzy Pokoje z Kuchnią. Tak realizowany jest program „Miasto i obywatele” przyjęty przez Radę Warszawy w ramach Programu Rozwoju Kultury do 2020 r.

Przez ostatnich 11 lat na kulturę wydaliśmy ponad 4 mld zł. Nasze inwestycje to nie tylko modernizacje, ale także budowa placówek, które tworzą nową jakość w przestrzeni miejskiej. Dzięki zwiększaniu budżetu na inwestycje kulturalne, warszawiacy mają dostęp do coraz nowocześniejszych obiektów kultury. Jestem przekonana, że nowa ursynowska instytucja będzie miała ogromne znaczenie dla społeczności lokalnej i będzie służyła do wzmocnienia więzi sąsiedzkich – mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent stolicy.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej