Jest już nowy Most Łazienkowski w Warszawie. FILM

2015-09-22 14:29
Nowy Most Łazienkowski
Autor: PORR Polska Infrastructure

Na placu odbudowy spalonego Mostu Łazienkowskiego pojawiła się tablica, że nowym wykonawcą jest PORR Polska Infrastructure (wcześniej Bilfinger Infrastrukture), ale to na szczęście tylko zmiana oficjalnej nazwy (z powodu zmiany właściciela) i dla realizacji inwestycji nie ma ona znaczenia. Warszawiacy, tacy sami malkontenci jak wszyscy Polacy, wieszczą, że firmie nie uda się dotrzymać terminu...     

Jednak wszystko wskazuje na to, że tak się nie stanie. Roboty prowadzone są niemal bez przerw. Umowa z miastem przewiduje, że most ma być przejezdny na 31 października 2015. Reszta prac wykończeniowych zostanie przeprowadzona po tym terminie. Wszystkie elementy spalonego mostu zostały już zdemontowane, a na ich miejsce nasunięto nowe. Nad nurtem Wisły jest już tylko  30-centymetrowa przerwa technologiczna, która po specjalnych pomiarach wypoziomowania mostu zostanie zaspawana. Jak oba brzegi Wisły zostaną już połączone, na nową konstrukcję mostu zostanie położona nawierzchnia. Przy obecnych technologiach nie jest to zbyt czasochłonny etap, pogoda też sprzyja. Ciekawe, czy drogowcy dopuszczą most do użytkowania w zapowiadanym terminie 31 października, co często zdarza się z poślizgiem na już ukończonych obiektach.

Zanim Most Łazienkowski wróci do warszawskiego drogowego "krwioobiegu"  zachęcamy do obejrzenia poniżej filmu z jego budowy. Przypominamy, że odbudowa mostu prowadzona jest unikalną metodą. 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej