Jak działa staw kąpielowy

2010-06-09 14:15
staw przed domem
Autor: brak danych

Najważniejszą częścią układu wodnego jest filtr biologiczny złożony z roślin i porowatego podłoża. To tu woda oczyszcza się, a następnie spływa do pompy, która tłoczy ją do części kąpielowej. Do usuwania osadów gromadzących się przy dnie służy odpływ denny, przez który woda kierowana jest do pompy.

Jest ona wykorzystywana także do osuszania zbiornika. Wystarczy przekręcić zawory, by skierować wodę na zewnątrz. Niekontrolowanemu wylewaniu się wody ze stawu, na przykład podczas długotrwałego deszczu, zapobiegnie studnia chłonna. Częstym problemem jest woda gruntowa. Utrudnia budowę stawu i uniemożliwia jego konserwację, bo napierając na ścianki opróżnionego zbiornika, może doprowadzić do ich uszkodzenia. Zapobiegnie temu rura drenarska, którą woda kierowana jest do studzienki, a następnie wypompowywana na zewnątrz. Dno stawu uszczelnia membrana izolacyjna. Najczęściej stosuje się folię PCW lub lepiej EPDM (kauczuk syntetyczny). Ich zaletą jest łatwość układania, duża gwarancja szczelności oraz możliwość uszczelnienia nie tylko łagodnych zboczy,ale i pionowych ścian części kąpielowej.

Opis działania stawu kąpielowego
Autor: brak danych
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej