Inwestycje publiczne - finaliści konkursu Życie w Architekturze

2012-11-09 14:27
Przystań miejska, Bydgoszcz
Autor: Konkurs Życie w Architekturze Projekt przystani miejskiej w Bydgoszczy powstał w pracowni APA Rokiccy. Inwestycję zrealizowano w 2012 roku. Finalista konkursu Zycie w Architekturze.

Dotychczas mogło się wydawać, że inwestycje publiczne są brzydkie, bo takie być muszą. Okazuje się jednak, że to nieprawda. Pojawia się coraz więcej obiektów, które karzą inaczej myśleć o jakości przestrzeni publicznej. Zobaczcie wybrane inwestycje publiczne, które trafiły do finału konkursu Życie w Architekturze.

Bo co to jest inwestycja publiczna? Inaczej zdefiniuje ją inwestor, inaczej będzie ją postrzegał tzw. użytkownik. Dla inwestora jest to miejsce, w którym będą wypełniane określone cele publiczne, a więc dla niego najważniejsza będzie użyteczność, użytkownik zaś podejdzie do tematu bardziej estetycznie.
Rzecz zahacza również o pieniądze. Inwestycja publiczna, czyli tania i siermiężna w wyrazie, bo to za nasze pieniądze. Stąd ta wcześniejsza ich brzytoda nikomu nie przeszkadzała. Ale teraz już tak. Można bowiem wydawać publiczne pieniądze na inwestycje, które nie tylko wypełniają swoje zadania, ale również są dowodem dobrej i nowoczesnej architektury. I takie właśnie są inwestycje publiczne, które zostały zakwalifikowane do finału konkursu Życie w Architekturze. Przekonajcie się sami, a w interenetowym plebiscycie zagłosujcie na swojego faworyta.       

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej