Inwestycje przyszłości na terenie SGGW w Warszawie

2008-06-13 16:19
sggw
Autor: brak danych

Kompleksowy plan rozwoju SGGW powstał ponad 6 lat temu. Wtedy władze uczelni po wizytach w szkołach wyższych w USA i Europie postanowiły, że chcą osiągnąć podobny poziom kształcenia.

Stworzony program rozwoju oparty jest na trzech filarach:

  • najlepsza kadra naukowa i studenci,
  • najlepsza infrastruktura techniczna,
  • najwyższy stopień innowacyjności i wdrożeniowości.

Uczelnia chce zapewnić swoim studentom jak najlepsze warunki zarówno do nauki, jak i do spędzania wolnego czasu. W tym celu na terenie kampusu powstaną: centrum wodne, stadion lekkoatletyczny oraz centrum konferencyjne.

Pierwszym realizowanym obiektem jest Centrum Naukowo-Dydaktyczne Wydziału Inżynierii i Kształtowania Środowiska, tak zwane Centrum Wodne. Prace budowlane rozpoczęły się 9-go października 2007 roku. Projekt jest współfinansowany z funduszy Unii Europejskiej, ok. 9 mln euro.
W otoczeniu Centrum zostanie wybudowany Park Wodny położony wokół szklanego zbiornika wodnego. W zbiorniku będzie umieszczony dok zakończony szklaną ścianą i oświetleniem umożliwiający zejście w głąb zbiornika wodnego i obserwację rozwoju strefy przybrzeżnej akwenu. Zasadniczym elementem będzie model rzeki z modelami budowli hydrotechnicznych umieszczonymi wdłuż jej biegu.
W budynku Centrum Naukowo-Dydaktycznego, obok pomieszczeń laboratoryjnych, znajdą się pomieszczenia wystawowe, eksponujące i popularyzujące tematykę badawczą współczesnej inżynierii wodnej i sanitarnej.

Kolejną inwestycją SGGW będzie nowoczesny stadion piłkarsko-lekkoatletyczny z trybunami dla ponad 2 000 osób.
Jest to kompleks boisk sportowych, m. in. stadion dla wszystkich dyscyplin lekkoatletycznych z 8 bieżniami, pełno wymiarowe boisko do piłki nożnej, boiska do piłki ręcznej i koszykowej, siatkówki i siatkówki plażowej oraz korty tenisowe.
Obok ww. obiektów zostanie wybudowane zaplecze areny oraz Katedry Pszczelarstwa SGGW.  Teren rekreacyjny wokół stadionu będzie ogólnie dostępny.
Powierzchnia całkowita objeta projektem to blisko 6 hektarów.

 

  

 

Warto również wspomnieć, że planowana jest już kolejna inwestycja-Centrum Konferencyjne. Centrum ma pomieścić około 1 500 gości. W podziemiu będzie się znajdował parking na 500 samochodów oraz studencki klub SGGW z około 700 miejscami stojącymi i 400 siedzącymi.

czerwiec 2008

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej