Inwestycja w służbę zdrowia. Modernizacja Kliniki Okulistyki w Lublinie

2012-08-22 10:51
Klinika Okulistyki w Lublinie
Autor: mat. Skanska SA Klinika Okulistyki w Lublinie - stan obecny

Wkrótce rozpocznie się modernizacja Kliniki Okulistyki w Lublinie. Prace budowlane przeprowadzi Skanska. Wyremontowany szpital ma być gotowy w grudniu 2013 r. 

Modernizacja Kliniki Okulistyki w Lublinie

W ramach modernizacji Kliniki Okulistyki w Lublinie, wyremontowane zostaną budynki C-1 i B-1. Przebudowie ulegnie konstrukcja poddasza i dachu. Wymieniona zostanie stolarka okienna i drzwiowa oraz wykonana nowa elewacja dostosowująca wizualnie budynek do istniejącej historycznej zabudowy. Ponadto Skanska wykona nowe drogi, place i sieci zewnętrzne. Klinika będzie miała także nowy podjazd dla karetek, wyposażona zostanie w urządzenia dźwigowe. Na terenie szpitala zostanie zainstalowany i uruchomiony nowy agregat prądotwórczy ze zbiornikami paliwa, dzięki czemu w szpitalu będzie można przeprowadzać operacje w razie problemów z dostawą energii elektrycznej.

Inwestorem jest Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny nr 1 w Lublinie. Projekt jest częścią zadania polegającego na utworzeniu Ponadregionalnego Ośrodka Leczenia Chorób Narządu Wzroku.

Klinika Okulistyczna Uniwersytetu Medycznego w Lublinie powstała w 1944 r. przy Uniwersytecie im Marii Curie-Skłodowskiej. W skład Kliniki wchodzi 5 oddziałów o łącznej liczbie 95 łóżek. Oprócz działalności medycznej i dydaktyczno – naukowej klinika zajmuje się prowadzeniem prac naukowo-badawczych i organizacją międzynarodowych konferencji naukowych i sympozjów.

 

.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej