Inwestycja w służbę zdrowia. Modernizacja Kliniki Okulistyki w Lublinie

2012-08-22 10:51
Klinika Okulistyki w Lublinie
Autor: mat. Skanska SA Klinika Okulistyki w Lublinie - stan obecny

Wkrótce rozpocznie się modernizacja Kliniki Okulistyki w Lublinie. Prace budowlane przeprowadzi Skanska. Wyremontowany szpital ma być gotowy w grudniu 2013 r. 

Modernizacja Kliniki Okulistyki w Lublinie

W ramach modernizacji Kliniki Okulistyki w Lublinie, wyremontowane zostaną budynki C-1 i B-1. Przebudowie ulegnie konstrukcja poddasza i dachu. Wymieniona zostanie stolarka okienna i drzwiowa oraz wykonana nowa elewacja dostosowująca wizualnie budynek do istniejącej historycznej zabudowy. Ponadto Skanska wykona nowe drogi, place i sieci zewnętrzne. Klinika będzie miała także nowy podjazd dla karetek, wyposażona zostanie w urządzenia dźwigowe. Na terenie szpitala zostanie zainstalowany i uruchomiony nowy agregat prądotwórczy ze zbiornikami paliwa, dzięki czemu w szpitalu będzie można przeprowadzać operacje w razie problemów z dostawą energii elektrycznej.

Inwestorem jest Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny nr 1 w Lublinie. Projekt jest częścią zadania polegającego na utworzeniu Ponadregionalnego Ośrodka Leczenia Chorób Narządu Wzroku.

Klinika Okulistyczna Uniwersytetu Medycznego w Lublinie powstała w 1944 r. przy Uniwersytecie im Marii Curie-Skłodowskiej. W skład Kliniki wchodzi 5 oddziałów o łącznej liczbie 95 łóżek. Oprócz działalności medycznej i dydaktyczno – naukowej klinika zajmuje się prowadzeniem prac naukowo-badawczych i organizacją międzynarodowych konferencji naukowych i sympozjów.

 

.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej