Hala sportowa w Toruniu - nad areną zawisła wiecha

2012-08-28 11:19
Hala sportowa w Toruniu - nad areną zawisła wiecha
Autor: UM Toruń

Od kwietnia 2011 roku budowana jest hala sportowa w Toruniu. Budowlańcy zakończyli montaż głównej konstrukcji obiektu i tym samym nad areną zawisła wiecha. Wysoka na 20 metrów hala ma być gotowa w I kwartale 2013 roku.

Hala sportowa w Toruniu budowana jest od 7 kwietnia 2011 roku. Do czerwca obiekt budowało konsorcjum Hydrobudowy i PBG. Jednak Miasto zerwało z wykonawcą umowę z powodu ogłoszenia przez spółki upadłości. Jeszcze jesienią władze Torunia ogłoszą ponownie przetarg na generalnego wykonawcę, by w I kwartale 2013 roku oddać obiekt do użytku.

Przeczytaj również: Gliwicka hala sportowa Podium. Przetarg na budowę ogłoszony

Toruńska hala sportowa w budowie

Nad areną budowanej hali w Toruniu 23 sierpnia zawisła wiecha. W ten sposób budowlańcy zakończyli montaż głównej konstrukcji. Do końca 2012 roku obiekt ma zostać przykryty dachem.

- Ostatni dźwigar został skręcony i zamontowany nad główną areną, w tej chwili są już tylko uzupełniane elementy z odstrzału i pomostu – Trwa montaż uzupełniający prefabrykatów, rozkładane są stopnie, którymi będą się poruszać kibice na trybunach - komentuje Piotr Głowacki, kierownik budowy z ramienia gminy.

Aktualnie na budowie pracuje 80 budowlańców. Po zrewaniu umowy Hydrobudową Miasto podpisało tymczasowy kontrakt z firmą Omis Wiesław Szczepkowski, która prowadzi prace zabezpieczające. Dotychczas wykonawca zdemontował dźwigi, co umożliwi kontynuację prac przy konstrukcji dachowej. Obecnie nad areną główną rozkładana jest blacha. Jeszcze w sierpniu mają rozpocząć się prace związane z pokryciem dachu, który ma być gotowy do końca roku.

Całkowity koszt inwestycji to 121 mln 793 złotych brutto. Inwestorem jest gmina miasta Toruń. Projekt jest finansowany z budżetu województwa kujawsko-pomorskiego w kwocie 6,8 mln złotych. Koncepcję architektoniczną obiektu opracowało konsorcjum firm DEDECO oraz MD Polska ze Szczecina.

Hala widowiskowo-sportowa w Toruniu

typ obiektu: hala widowiskowo-sportowa
lokalizacja: ul. Bema, Toruń (woj. kujawsko-pomorskie)
wielkość widowni: od 5192 do 6248 miejsc
realizacja: 2011-2012
stan inwestycji: realizowana

Inwestor: Miasto Toruń
Projekt architektoniczny: konsorcjum: DEDECO oraz MD Polska ze Szczecina
Generalny wykonawca: do czerwca Hydrobudowa Polska i PBG SA, obecnie - Omis Wiesław Szczepkowski.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej