Gliwicka hala sportowa Podium. Przetarg na budowę ogłoszony

2012-08-08 11:49
Hala sportowa Podium w Gliwicach
Autor: PERBO-PROJEKT, MODERN CONSTRUCTION SYSTEM Hala sportowa Podium - wizualizacja

W Gliwicach zostanie wybudowana hala sportowa Podium. Miasto ogłosiło drugi już przetarg na budowę obiektu. Pierwszy wygrał Polimex-Mostostal, który wycofał się z realizacji. Wykonawcy mogą składać propozycje przetargowe do 11 września.

Gliwicki Magistrat ogłosił 3 sierpnia drugi już przetarg na budowę obiektu spotowego Podium.

Zobacz również: Przetarg na budowę stadionu miejskiego w Tychach

Przypomnijmy, że pierwsze postępowanie wygrał Polimex-Mostostal, który wycofał sie z podpisania kontraktu, ponieważ Miasto miało problem z uzyskaniem pozytywnej opinii Komisji Europejskiej przyznającej dofinansowanie na realizację w kwocie 141 mln złotych. Całkowity koszt inwestycji to 300 mln złotych.

Hala sportowa Podium a przetarg

W ramach zadania zostanie wydudowana hala sportowa Podium, którą oprócz części sportowej będzie tworzyło SPA, hala treningowa i wielopoziomowy zewnętrzny garaż. Dodatkowo wybrana w przetargu firma, będzie zobligowana do wybudowania estakady drogi pożarowej, obiektów małej architektury oraz zagospodarowania terenu wokół obiektu. Wadium wynosi 5,5 mln złotych. Wykonawcy, którzy są zainteresowani postępowaniem mogą składać propozycje do 11 września, do godz. 10.00, w siedzibie zamawiającego. Wyłoniony w przetargu wykonawca będzie miał 27 miesięcy na wybudowanie obiektu.

Szczegółowe informacje o przetargu >>

Hala sportowa Podium

Gliwicka hala sportowa Podium będzie kompleksowym obiektem sportowo-rekreacyjnym. Obiekt będzie miał 69,3 tys. m2 powierzchni całkowitej i 56,7 tys, m2 powierzchni użytkowej. Hala główna będzie miała widownię na 13 tys. widzów. Dodatkow płyta pomieści 2,9 tys. osób. Hala treningowa pomieści do 3 tys. widzów.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej