Hala sportowa Gdynia - ruszyła budowa hali sportowej przy ulicy Morskiej

2022-12-13 14:39
Hala sportowa na Morskiej zaczyna rosnąć!
Autor: gdynia.pl

W dzielnicy Gdynia Grabówek właśnie ruszyła budowa kolejnej hali sportowej, która będzie służyć mieszkańcom miasta. Hala powstaje na terenie Zespołu Szkół Hotelarsko-Gastronomicznych, a budowa przyszkolnych obiektów sportowych to niezwykle istotna część gdyńskiej strategii inwestycyjnej.

Hala sportowa Gdynia Grabówek

Rozpoczęła się budowa hali sportowej przy ulicy Morskiej 75, na terenie Zespołu Szkół Hotelarsko-Gastronomicznych w Gdyni. Hala będzie jednokondygnacyjnym obiektem o powierzchni użytkowej ponad 1600 m². Pomiędzy istniejącym budynkiem szkoły a nową halą powstanie łącznik.

Z nowej hali sportowej przy ul. Morskiej będą mogli korzystać zarówno uczniowie szkoły, jak i mieszkańcy Gdyni.

Inwestycja jest realizowana w formule "zaprojektuj i zbuduj". Generalnym wykonawcą jest firma BUDREM-RYBAK sp. z o.o. sp.k.. Planowany termin zakończenia budowy to rok 2023.

ZSHG to placówka bardzo popularna wśród gdyńskiej młodzieży o czym mogą świadczyć ilości kandydatów.

Gdynia inwestuje w obiekty sportowe

Budowa obiektu przy Zespole Szkół Hotelarsko-Gastronomicznych jest elementem przyjętej strategii w zakresie budowy hal sportowych przy gdyńskich placówkach oświatowych.

W tym roku została oddana do użytku hala sportowa przy Szkole Podstawowej nr 33, na Oksywiu. Gdynia chwali się też rozbudową Szkoły Podstawowej nr 16 na Pustkach Cisowskich-Demptowie, gdzie poza przestrzenią sportową powstała Przystań Sąsiędzka, biblioteka oraz dodatkowe sale lekcyjne. Do użytku zostały oddane:

  • boiska zewnętrzne przy ZSP nr 4,
  • bieżnia i boisko przy SP 13,
  • boisko przy ul. Słowackiego,
  • hala sportowa przy ul. Godebskiego.

Na finiszu są prace przy nowym kompleksie sportowo-rekreacyjny przy ulicy Skarbka, a w trakcie realizacji boiska przy Szkole Podstawowej nr 44 i obiekty sportowe na terenie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 6 przy ul. Hallera w Gdyni. Niebawem ruszy przetarg na budowę boiska przy Szkole Podstawowej nr 33, które to wykończy kilkuletnią całkowitą przebudowę szkoły – rozpoczynając od termomodernizacji, przez budowę hali sportowej, kończąc na obiektach zewnętrznych.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej