Estetyzacja Dworca Centralnego w Warszawie - ruszyły pierwsze prace przy nowej inwestycji

2015-05-26 18:44
Estetyzacja Dworca Centralnego – wizualizacja z zewnątrz
Autor: SUD Architectes Estetyzacja Dworca Centralnego – wizualizacja z zewnątrz

Trwa realizacja nowej inwestycji na Dworcu Centralnym w Warszawie. Za koncepcję przemian odpowiada pracownia SUD Architekci.

Estetyzacja Dworca Centralnego w Warszawie – ruszyły pierwsze prace przy nowej inwestycji

Rozpoczęły się kolejne prace związane z nową inwestycją PKP – estetyzacją Dworca Centralnego. Projekt przewiduje przede wszystkim zmianę aranżacji obiektu. Zmieni się hala główna – istniejące szklane kubiki zastąpione będą lokalami handlowo-usługowymi. Powstanie również antresola, na którą z poziomu „0” będzie można dotrzeć schodami ruchomymi. Przearanżowana zostanie także galeria zachodnia wraz z dojściem do stacji WKD – do tej pory nigdy nie remontowano tego odcinka. Śródmieście i część galerii północnej dostosowane zostaną do pozostałych galerii podziemnych. Lokale w galerii zachodniej zostaną przeniesione na jedną stronę, dzięki czemu korytarze komunikacyjne będą szersze.

Rozpoczęły się już pierwsze roboty odkrywkowe na peronach. Dla wygody pasażerów będą prowadzone nocą. Największe zmiany można dostrzec na peronach 2 i 3, gdzie pojawiły się czasowe wygrodzenia związane z budową słupów podtrzymujących konstrukcję antresoli. Prace związane z  palowaniem i budową słupów potrwają do połowy czerwca.

Trwa również kontynuacja prac, które rozpoczęły się w marcu 2015. Zakończono demontaż szklanych kubików w hali głównej oraz większość robót demontażowych w podziemnych galeriach. Obecnie trwa rozbiórka dawnego pomieszczenia poczty oraz rozbiórka schodów żelbetowych w hali głównej po lewej stronie. Trwają również prace instalacyjne. Planowany termin zakończenia inwestycji to IV kwarał 2015. Koszt wyniesie ok. 19,5 mln zł.

Nazwa inwestycji: Estetyzacja Dworca Centralnego
Adres inwestycji: Dworzec Centralny, Warszawa
Inwestor: PKP SA
Autor projektu architektonicznego: Sud Architekt Polska
Początek realizacji: marzec 2015
Planowane oddanie do użytku: IV kwartał 2015
Koszt inwestycji: 19,5 mln zł

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej