Estakada w Alejach Jerozolimskich otwarta

2007-05-21 18:48
Estakada w Alejach Jerozolimskich
Autor: brak danych

31 października oddano do użytku estakadę w Alejach Jerozolimskich nad ulicą Mszczonowską. Prace budowlane zakończyły się przed terminem. Dzięki estakadzie Warszawiacy już nie będą stali w korkach.

Prace nad budową estakady rozpoczęły się w sierpniu 2005 roku. Zakończenie robót planowane było na marzec przyszłego roku, ale wykonawca-konsorcjum firm Strabag Sp. z o.o. i Warszawskie Przedsiębiorstwo Mostowe Mosty S.A. oddało estakadę przed terminem. Zakres prac obejmował wzmocnienie nawierzchni jezdni do 115 kN/oś, poszerzenie jezdni do 3 pasów ruchu, budowę wiaduktu nad ul. Mszczonowska - Śmigłowca oraz budowa skrzyżowania z wyspą centralną oraz sygnalizacji ulicznej akomodacyjnej. W ramach kontraktu wykonano wiadukt o długości 234 m z dwoma jezdniami i pas rozdzielczy.

W dalszym ciągu będą trwać prace przy remoncie jezdni na poziomie ziemi i budowie ronda pod estakadą. Strabag zapowiada, że te prace zostaną zakończone jeszcze w tym roku.

Inwestycja kosztowała 46 mln zł., z czego budowa wiaduktu pochłonęła ponad 23 mln zł. Przedsięwzięcie jest współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Sektorowego Programu Operacyjnego Transport w wysokości 75 proc. oraz przez Miasto Stołeczne Warszawa w wysokości 25 proc. wartości kontraktu.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej