Estakada w Alejach Jerozolimskich otwarta

2007-05-21 18:48
Estakada w Alejach Jerozolimskich
Autor: brak danych

31 października oddano do użytku estakadę w Alejach Jerozolimskich nad ulicą Mszczonowską. Prace budowlane zakończyły się przed terminem. Dzięki estakadzie Warszawiacy już nie będą stali w korkach.

Prace nad budową estakady rozpoczęły się w sierpniu 2005 roku. Zakończenie robót planowane było na marzec przyszłego roku, ale wykonawca-konsorcjum firm Strabag Sp. z o.o. i Warszawskie Przedsiębiorstwo Mostowe Mosty S.A. oddało estakadę przed terminem. Zakres prac obejmował wzmocnienie nawierzchni jezdni do 115 kN/oś, poszerzenie jezdni do 3 pasów ruchu, budowę wiaduktu nad ul. Mszczonowska - Śmigłowca oraz budowa skrzyżowania z wyspą centralną oraz sygnalizacji ulicznej akomodacyjnej. W ramach kontraktu wykonano wiadukt o długości 234 m z dwoma jezdniami i pas rozdzielczy.

W dalszym ciągu będą trwać prace przy remoncie jezdni na poziomie ziemi i budowie ronda pod estakadą. Strabag zapowiada, że te prace zostaną zakończone jeszcze w tym roku.

Inwestycja kosztowała 46 mln zł., z czego budowa wiaduktu pochłonęła ponad 23 mln zł. Przedsięwzięcie jest współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Sektorowego Programu Operacyjnego Transport w wysokości 75 proc. oraz przez Miasto Stołeczne Warszawa w wysokości 25 proc. wartości kontraktu.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej