EcoGenerator – nowoczesny Zakład Termicznego Unieszkodliwiania Odpadów w Szczecinie

2016-01-07 13:13
Spalarnia EcoGenerator w Szczecinie
Autor: Mostostal Warszawa SA Spalarnia EcoGenerator w Szczecinie

Inwestycja realizowana jest w porcie szczecińskim, na wyspie Ostrów Grabowski, przez Mostostal Warszawa SA. Spalarnia EcoGenerator budowana dla Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego, to kolejny projekt generalnego wykonawcy z zakresu ochrony środowiska. W ramach projektu powstanie nowoczesna spalarnia, zdolna przetworzyć w energię 150 tys. ton śmieci rocznie.

Paliwem w elektrociepłowni będą odpady zmieszane czyli te które nie nadają się do recyklingu. Spalarnia będzie przetwarzała śmieci ze Szczecina i okolic, wytwarzając energię cieplną i elektryczną. Dzięki temu znacznie ograniczy składowanie odpadów, a tym samym przyczyni się do ochrony środowiska naturalnego. Moc elektrociepłowni w kogeneracji osiagnie 7,5 MWe i 32 MWt. Przewidywana roczna wartość produkcji energii wyniesie 56 tys. MWh i 850 tys. GJ. To ilość, która może zapewnić energię elektryczną i ciepło dla ok. 30 tys. mieszkań. Wszystkie procesy przetwarzania będą odbywać się w budynku dł. 196 m, szer. 70 m i wys. 30 m. Będzie on wyposażony w dwie, niezależne linie spalania odpadów komunalnych, zbudowanych z leja zasypowego, rusztu, kotła, linii oczyszczania spalin oraz wspólnej oczyszczalni ścieków technologicznych i turbiny. Przewidywana wydajność każdej z nich to około 10 ton na godzinę. Budowa spalarni zakończy się w grudniu 2016. Wartość inwestycji to 662 834 746 zł.

 

Spalarnia EcoGenerator w Szczecinie
Autor: Mostostal Warszawa SA Budowa spalarni EcoGenerator w Szczecinie

Nazwa inwestycji: EcoGenerator
Lokalizacja: Szczecin, Ostrów Grabowski
Funkcja: spalarnia odpadów
Inwestor: Zakład Unieszkodliwiania Odpadów w Szczecinie
Generalny wykonawca: Mostostal Warszawa SA
Wartość inwestycji: 666,2 mln zł
Zakończenie budowy: grudzień 2016

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej