Dworzec w Zielonej Górze w nowej odsłonie. GALERIA!

2012-08-17 16:36
Dworzec w Zielonej Górze po remoncie
Autor: PKP SA

Dworzec w Zielonej Górze został otwarty dla podróżnych. Po blisko roku zakończył się ostatni etap remontu. Inwestycja pochłonęła blisko 7 mln złotych. Zobacz odnowiony budynek.

PKP odnowiły kolejny dworzec. Tym razem został kompleksowo wyremontowany dworzec w Zielonej Górze, który został oficjalnie otwarty 15 sierpnia. Inwestycja została zrealizowana w trzech etapach i kosztowała 6,7 mln złotych.

Zobacz także: Stuletni dworzec w Leżajsku po remoncie. ZDJĘCIA!

Dworzec w Zielonej Górze remontowany etapami

W ramach pierwszch prac remontowych (lata 2004 - 2006) wymieniono stolarkę okienną i drzwiową oraz ocieplono budynek od zewnątrz. Wszystko to kosztem 1,5 mln złotych. W kolejnym etapie, który rozpoczął się w 2008 roku wykonawca - firma Prefabrykant przebudował wszystkie instalacje wodno-kanalizacyjne, elektryczne oraz klimatyzację. Wykonano również remont pomieszczeń dla Straży Ochrony Kolei oraz zamontowano monitoring. Dodatkowo, odnowiono toalety, które przystosowano do potrzeb osób niepełnosprawnych. Koszt tej części projektu to ok. 3 mln złotych. Należy zaznaczyć, że oba etapy sfinansowały PKP z własnego budżetu.

Remont zielonogórskiego dworca na finiszu

Ostatni III etap, realizowany w latach 2011 – 2012, obejmował remont holu dworcowego oraz pomieszczeń biurowych na I piętrze. Położono nową posadzkę, okładziny ścienne, zamontowano nowy sufit podwieszany z instalacją klimatyzacji i wentylacji. Dworzec został przystosowany również do potrzeb osób niepełnosprawnych – przez środek holu głównego biegnie ścieżka dla osób niewidomych i niedowidzących. Koszt tej części przedsięwzięcia wyniósł – 2,2 mln złotych i został sfinansowany z budżetu państwa.

Dworzec w Zielonej Górze obecnie

Aktualnie rozpoczął się proces komercjalizacji dworca. Obecnie do dyspozycji pasażerów, oprócz 5 kas, są także: bankomat, salon z prasą i zaplecze gastronomiczne. PKP planują również wybudowanie apteki.

lokalizacja: ul. Jana z Kolna 2a, Zielona Góra, (woj. lubuskie)
stan inwestycji: zrealizowana
realizacja: 2006 -2012

Inwestor: PKP SA
Projekt architektoniczny: Mirosław Karolak
Generalny wykonawca: Prefabrykant z Karpacza.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej