Dworzec w Kutnie został wyremontowany

2012-06-12 16:54
Dworzec w Kutnie po remoncie
Autor: PKP SA Dworzec w Kutnie po remoncie

Dworzec w Kutnie został gruntownie wyremontowany. W ramach inicjatywy odnowiono, m.in. elewację budynku, przebudowano i doposażono pomieszczenia ogólnodostępne. Ciekawym elementem budynku są wiaty ze stali trwale skorodowanej. Realizacja pochłonęła 13 mln złotych.

Trawjący od ponad roku remont dworca w Kutnie dobiegł końca. Budynek dworca został ponownie otwarty 11 czerwca.

Przeczytaj również: Dworzec Łódź Fabryczna. Wyburzanie zabytkowego obiektu. WIDEO i ZDJĘCIA!

Dworzec w Kutnie a remont

W ramach inicjatywy wyremontowano, m.in. zewnętrzną elewację budynku, wymieniono wewnętrzne instalacje i dostosowano obiekt do potrzeb osób niepełnosprawnych. Dodatkowo, przebudowane zostały pomieszczenia ogólnodostępne - hol kasowy i poczekalnia. Dworzec w Kutnie został wyposażony w monitoring wizyjny oraz system informacji dźwiękowej i wizualnej. Ponadto, wnętrze budynku oprócz kas biletowych dysponuje infomatem miejskim, zapleczem gastronomicznym, salonikami prasowymi oraz kwiaciarnią. Przed dworcem znajduje się postój taksówek, miejsca parkingowe dla podróżnych i stojaki na rowery.

Ciekawym elementem wyremontowanego obiektu są wiaty. Zadaszenie wykonane jest z trwale skorodowanej stali Cor-Ten, która sprowadzona była specjalnie z Włoch. Takie rozwiązanie nadaje budynkowi unikatowy wygląd. Prace remontowe rozpoczęły się w I kwartale 2011 roku. Na modernizację obiektu PKP przeznaczyły 13 mln złotych. Inwestycja została sfinansowana z budżetu państwa oraz środków własnych kolejowej spółki. Generalnym wykonawcą projektu była spółka SKB Sp.zo.o. spółka komandytowa z Radomska. Dworzec w Kutnie został wybudowany w 1861 roku i od tamtej pory budynek nie był modernizowany.

PKP remontuje dworce

Obiekt jest kolejnym dworcem, który PKP udostępniły podróżnym po remoncie w 2012 roku. Dotychczas otwarto, m.in. dworce: Warszawa Wschodnia, Dworzec głowny Wrocław, Warszawa Stadion, Poznań Główny, Gdynia Główna, Przemyśl Główny, Iława Główna oraz Łańcut. Aktulanie programem modernizacji polskich dworców zarząd PKP objął 80 obiektów.

Dworzec kolejowy w Kutnie

lokalizacja: ul. 3go maja 1, Kutno (woj. łódzkie)
stan inwestycji: zrealizowana
realizacja: I kw. 2011-II kw. 2012

Inwestor: PKP SA
Projekt architektoniczny: biuro projektowo-inżynierskie Redan
Generalny wykonawca: SKB Sp.zo.o. z Radomska.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Tekst sponsorowany

Czytaj więcej