Dworzec w Giżycku odnowiony

2007-05-22 19:05
Dworzec w Giżycku
Autor: brak danych

7 lipca 2006 roku władze miasta oraz szefowie Zarządu Biura Nieruchomości PKP dokonali uroczystego otwarcia dworca kolejowego po rewitalizacji obiektu. Dworzec jest pierwszym w województwie przejętym przez samorząd od PKP.

Remont dworca kolejowego w Giżycku kosztował 1,2 miliona złotych. Pieniądze wyłożył urząd miasta. Polskie Koleje Państwowe nie wspomogły finansowo tego projektu. Władze miasta zgodziły się na rewitalizację obiektu, pod warunkiem przejęcia go w dzierżawę.

Prace remontowe zaczęły się na początku 2005 roku. Dworzec kolejowy ma nową elewację, ocieplenie, podjazdy dla osób niepełnosprawnych i schody zewnętrzne. Zmodernizowano także bezpośrednie otoczenie, linie energetyczne i urządzenia telekomunikacyjne. Remontowi poddano także wnętrze dworca i perony. Ponadto zainstalowano osiem kamer. Rewitalizacja dworca to nie koniec przemian w tym obiekcie. W przyszłym roku wyremontowany ma zostać budynek, w którym mieszczą się toalety. Władze miasta mają także nadzieję, że PKP odnowi tunele pod peronami. Można się spodziewać, że w najbliższym czasie cały dworzec będzie jak nowy.

Przejęcie dworca kolejowego w Giżycku przez samorząd jest pierwszym takim przedsięwzięciem w regionie. Są już plany kolejnych przejęć przez samorządy dworców lokalnych m.in. w Kętrzynie czy Fromborku. PKP nie jest w stanie samo wyremontować obiektów, gdyż sytuacja finansowa na to nie pozwala.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej