Dom Harcerza w Kielcach – wizualizacje nowej siedziby

2017-03-09 15:25
Dom Harcerza w Kielcach
Autor: inwestycje.kielce.pl Wizualizacja nowej siedziby Domu Harcerza w Kielcach

Prezentujemy wizualizacje nowego Domu Harcerza, który ma powstać przy ul. Pańskiej w Kielcach. Projekt powstał w kieleckiej pracowni Detan. Aktualnie Związek Harcerstwa Polskiego Chorągiew Kielecka szuka środków finansowych na rozpoczęcie budowy.

– Wciąż nie wiadomo kiedy ruszy budowa nawej siedziby Domu Harcerza. Szukamy środków finansowych na realizację projektu. Będziemy aplikować o środki w ramach poszczególnych programów operacyjnych krajowych i unijnych – poinformowała Katarzyna Siwczyk z biura Komendy ZHP Chorągwi Kieleckiej

Inwestycja ma kosztować około 10 milionów złotych.

Nowy dom to konieczność, jeśli chcemy stworzyć fundament do działania dla następnych pokoleń - twierdzi harcmistrz Lucjan Pietrzczyk, Przewodniczący Rady Chorągwi Kieleckiej ZHP.

Projekt dotyczy rozbudowy i modernizacji Domu Harcerza na Białogonie. Budynek ma się składać z czterech części. W pierwszej znajdzie się sala wielofunkcyjna, w drugiej przestrzeń do prowadzenia działalności kulturalnej, w kolejnej powierzchnie administracyjne, a w czwartej hotel z około 60 miejscami noclegowymi.

Architekci, z biura projektowego Detan, zaprojektowali budynek którego elewacje wykończone będą drewnem i kamieniem. Inspiracją był las, który chyba najbardziej kojarzy się z harcerstwem. Jest to również nawiązanie do tradycji świętokrzyskich. Jednym z głównych elementów obiektu będą również szklane tafle dookoła patio oraz na froncie, od strony elewacji ogrodowej.

Projekt znalazł się wśród 15 wniosków rekomendowanych przez zarząd województwa do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Związek Harcerstwa Polskiego z niecierpliwością oczekuje na decyzję, które z projektów mogą liczyć na dofinansowanie.

Nazwa inwestycji: Dom Harcerza w Kielcach
Lokalizacja: ul. Pańska, Kielce
Inwestor: Chorągiew Kielecka ZHP
Projektant: Detan, Kielce

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej