Dom Harcerza w Kielcach – wizualizacje nowej siedziby

2017-03-09 15:25
Dom Harcerza w Kielcach
Autor: inwestycje.kielce.pl Wizualizacja nowej siedziby Domu Harcerza w Kielcach

Prezentujemy wizualizacje nowego Domu Harcerza, który ma powstać przy ul. Pańskiej w Kielcach. Projekt powstał w kieleckiej pracowni Detan. Aktualnie Związek Harcerstwa Polskiego Chorągiew Kielecka szuka środków finansowych na rozpoczęcie budowy.

– Wciąż nie wiadomo kiedy ruszy budowa nawej siedziby Domu Harcerza. Szukamy środków finansowych na realizację projektu. Będziemy aplikować o środki w ramach poszczególnych programów operacyjnych krajowych i unijnych – poinformowała Katarzyna Siwczyk z biura Komendy ZHP Chorągwi Kieleckiej

Inwestycja ma kosztować około 10 milionów złotych.

Nowy dom to konieczność, jeśli chcemy stworzyć fundament do działania dla następnych pokoleń - twierdzi harcmistrz Lucjan Pietrzczyk, Przewodniczący Rady Chorągwi Kieleckiej ZHP.

Projekt dotyczy rozbudowy i modernizacji Domu Harcerza na Białogonie. Budynek ma się składać z czterech części. W pierwszej znajdzie się sala wielofunkcyjna, w drugiej przestrzeń do prowadzenia działalności kulturalnej, w kolejnej powierzchnie administracyjne, a w czwartej hotel z około 60 miejscami noclegowymi.

Architekci, z biura projektowego Detan, zaprojektowali budynek którego elewacje wykończone będą drewnem i kamieniem. Inspiracją był las, który chyba najbardziej kojarzy się z harcerstwem. Jest to również nawiązanie do tradycji świętokrzyskich. Jednym z głównych elementów obiektu będą również szklane tafle dookoła patio oraz na froncie, od strony elewacji ogrodowej.

Projekt znalazł się wśród 15 wniosków rekomendowanych przez zarząd województwa do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Związek Harcerstwa Polskiego z niecierpliwością oczekuje na decyzję, które z projektów mogą liczyć na dofinansowanie.

Nazwa inwestycji: Dom Harcerza w Kielcach
Lokalizacja: ul. Pańska, Kielce
Inwestor: Chorągiew Kielecka ZHP
Projektant: Detan, Kielce

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej