Czeladź rozbuduje Kopalnię Kultury. Rozbudowa sali koncertowej będzie kosztować 4 mln złotych

2023-02-05 18:41
Kopalnia Kultury w Czeladzi po rozbudowie (wizualizacja)
Autor: fb Zbigniew Szaleniec Kopalnia Kultury w Czeladzi po rozbudowie (wizualizacja)

Rozbudowa Kopalni Kultury w Czeladzi.jest potrzebna, bo w sali koncertowej, powstałej 5 lat temu, zaczyna brakować miejsca. Miasto chce powiększyć powierzchnię sali koncertowej i już zleciło projekt rozbudowy Kopalni.

Projekt przewiduje, powstanie od strony ul. Trznadla, szatni z prawdziwego zdarzenia.

- Szatnia jest niewielka, hol tego obiektu jest bardzo nieduży, a przewija się tam ogromna ilość osób. Czasami podczas przedstawień równolegle funkcjonuje druga część budynku, w którym odbywają się zajęcia dla dzieci o młodzieży. Ćwiczy tam ok 500 dzieciaków taniec i różne inne formy artystyczne, no i rzeczywiście ten hol jest bardzo ciasny. Myślimy również o zamontowaniu windy w środku - powiedział nam burmistrz Czeladzi Zbigniew Szaleniec.

Od strony placu Viannaya zaprojektowana została częściowo oszklona sala, w której swoje miejsce znajdzie "kopalniana" kawiarenka.

Ta sala będzie miała jeszcze jedną zaletę, wyposażona będzie w rozsuwane szklane drzwi, umożliwiające realizację przedstawień czy koncertów plenerowych na scenie zewnętrznej.

Źródło: Czeladź chce rozbudować Kopalnię Kultury. Powstałej 5 lat temu sali koncertowej zaczyna brakować już miejsca
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej