Centrum Sportowo-Rekreacyjne w Olsztynie w 2009 roku?

2007-05-24 12:37
centrum sportowo-rekreacyjne w olsztynie
Autor: brak danych

Pomysł na aquapark w Olsztynie pojawił się już kilka lat temu. Niestety żaden z projektów nie doczekał się realizacji. Teraz władze miasta mają w planie wybudowanie Centrum Rekreacyjno-Sportowego przy ulicy Piłsudskiego. Pieniądze na ten cel chcą pozyskać z Unii Europejskiej.

Projekt basenu przedstawił w ratuszu architekt Rafał Jacaszek. W obiekcie będą dwie połączone części - sportowa i rekreacyjna. Pod budynkiem znajdzie się parking z 300 miejscami. Basen ma mieć długość 50 metrów, na trybunie zmieści się 1500 widzów. Na parterze przewidziano szatnie oraz natryski. Piętro wyżej ma być hol z przeszkoloną ścianą z widokiem na basen, restauracja oraz gabinety odnowy. Największą atrakcją aquaparku mają być dwie stumentrowe zjeżdżalnie. Ponadto powstaną wanny i brodziki z hydromasażem oraz drugi ośmiometrowy basen.

Kiedy powstanie aquapark? Urzędnicy chcieliby aby został oddany do użytku w 2009 roku. Wszystko zależy od tego, czy miasto dostanie na ten cel pieniądze z Unii Europejskiej. Olsztyn wystąpi z wnioskiem o wsparcie, gdy znane będą zasady ubiegania się o środki unijne w latach 2007-2013. Koszt budowy obiektu szacuje się na 60-70 mln zł.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej