Centrum Sportów Wodnych w Chełmie

2015-11-24 13:33
Centrum Sportów Wodnych w Chełmie
Autor: materiał prasowy Budowa Centrum Sportów Wodnych w Chełmie

Chełmski aquapark ma być jednym z najnowocześniejszych w tej części Polski. Generalnym wykonawcą jest firma Skanska SA, projekt wykonała pracownia Schick Architekci.

W marcu 2015 rozpoczęto budowę Centrum Sportów Wodnych w Chełmie. Aktualnie trwają zaawansowane prace przy budowie obiektu. Planowany termin zakończenia realizacji to IV kwartał 2016.

Budynek aquaparku to trzykondygnacyjny obiekt niepodpiwniczony, o wysokości ok. 17 m. Położony jest u zbiegu ulic Lubelskiej, Szpitalnej i Trubakowskiej w Chełmie, w miejscu dawnego stadionu. Cały aquapark ma powierzchnię 7138 m², z czego użytkowa to 4544 m², a techniczna 1845 m². Całkowita kubatura to 50 839 m³. Obiekt jest w pełni przystosowany dla osób niepełnosprawnych (oddzielne szatnie i natryski, podnośniki do basenów, winda). Będą w nim 3 boiska do squasha, kręgielnia, klub fitnes i siłownia, saunarium (sauna sucha, parowa, grota lodowa), 4 zjeżdżalnie, w tym dwie zewnętrzne dł. 89 i 86 m oraz dwie wewnętrzne dł. 29 m. Znajdą się w nim również: basen główny, rekreacyjny, sportowy i do nauki pływania oraz brodzik dla dzieci. Budynek nie ma podpiwniczenia, wszystkie baseny i plaża zlokalizowane są na poziomie I pietra. Na dachu zainstalowano instalacje: fotowoltaniczną oraz solarną. Zaprojektowano 96 miejsc postojowych, w tym 5 dla niepełnosprawnych. Planowana jest rozbudowa parkingu.

.

Nazwa inwestycji: Centrum Sportów Wodnych w Chełmie
Lokalizacja: Chełm, u zbiegu ulic Lubelskiej, Szpitalnej i Trubakowskiej
Funkcja: publiczna
Inwestor: Miasto Chełm
Generalny wykonawca: Skanska S.A.
Projektant: Schick Architekci
Liczba kondygnacji: 3
Powierzchnia całkowita: 7138 m²
Liczba miejsc parkingowych: 96
Rozpoczęcie budowy: marzec 2015
Zakończenie budowy: IV kwartał 2016

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej