Centrum dydaktyczno-kongresowe UJ

2007-05-22 16:22

Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego ma nowy budynek-centrum dydaktyczno-kongresowe. Obiekt mieści się przy ulicy Łazarza w Krakowie.

Po dwóch latach budowy centrum dydaktyczno-kongresowe zostało oddane do użytku. Gmach o powierzchni 8 tys. mkw. kosztował 39 mln zł. Budowę w całości sfinansowało Collegium Medicum. Centrum wyposażone jest w nowoczesne technologie umożliwiające nowoczesne techniki nauczania oraz w klimatyzację. Budynek jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. W gmachu znajdują się dwie duże aule, sala seminaryjna oraz sale wykładowe. Autorem koncepcji architektonicznej jest mgr inż. arch. Leszek Kalandyk z LK & Projekt Sp. z o. o. z Krakowa a autorem projektu mgr inż. arch. Aleksander Czora z Pracownii Architektonicznej Czora & Czora z Katowic. Głównym wykonawcą inwestycji było Przedsiębiorstwo Handlowo-Produkcyjne Krakbud z Krakowa.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej