Centrum Biblioteczno-Kongresowe w budowie

2007-05-24 12:19

Poznańska Akademia Medyczna jest w trakcie realizacji inwestycji-Centrum Biblioteczno-Kongresowego. Prace budowlane trwają już od roku. 3 października 2006 roku zawieszono symboliczną wiechę na gmachu.

Budynek powstaje na terenie miasteczka uczelnianego u zbiegu ulic Przybyszewskiego i Rokietnickiej. Nowe Centrum Akademii Medycznej będzie pełnić funkcję ogólnodostępnej biblioteki naukowej oraz ważnego ośrodka informacji dla pracowników naukowych i studentów. Książnica będzie miała zaplecze konferencyjne, dzięki czemu będą się w niej odbywały zjazdy, sympozja naukowe oraz różne wystawy. Całkowita powierzchnia wyniesie ponad 13 tys. mkw. Na początku października zostały zakończone roboty budowlane stanu surowego, które były realizowane przez Hochtief Polska.
Centrum Biblioteczno-Kongresowe podzielone zostanie na dwie części: biblioteczną o czterech kondygnacjach naziemnych oraz dydaktyczną z dwiema salami audytoryjnymi i zapleczem. Autorami projektu są architekci ze Spółki Projektowania Architektonicznego Sadowski Sadowska. Obiekt o rzucie w kształcie litery L utrzymany zostanie w stylistyce modernizmu 20-lecia międzywojennego. Architektura nawiązywać będzie do okolicznej zabudowy.
Szacowany koszt budowy CBK wynosi 66 252 000 zł. Przedsięwzięcie finansowane jest z różnych źródeł. Wśród nich znajdują się środki własne, budżet Państwa, środki Unijne, Fundacja Wspierania Budowy i Rozwoju Centrum Biblioteczno-Kongresowego Akademii Medycznej im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu oraz sponsorzy. Termin oddania do użytku gmachu wyznaczony został na grudzień 2008 roku.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej