Bydgoski Myślęcinek zmieni się nie do poznania

2007-05-21 16:03
Myslęcinek
Autor: brak danych

Całoroczny tor saneczkowy, pontonowy, trzydziestometrowa karuzela, wioska indiańska i park miniatur - to wszystko pojawi się w bydgoskim Myślęcinku. Wielkie zmiany zaczną się wiosną 2007 roku.

Metamorfoza Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku w Myślęcinku zacznie się od budowy profesjonalnego parku rozrywki. Główną atrakcją będzie prawie trzydziestometrowa karuzela. Będzie kosztowała 350 tys. zł. Rządnych rozrywki przyciągać będzie również Eurobungee - zabawka, na której jednocześnie kilka osób może podskakiwać w górę, odbijając się od trampolin. Tuż obok tych karuzel powstanie park miniatur. W nim powstaną kopie bydgoskich budynków. Pierwsze miniaturki pojawią się w przyszłym roku. Wszystkie mają być natomiast gotowe w 2008 roku. Kolejne zmiany to dobudowanie boiska do koszykówki oraz postawienie wioski indiańskiej, w której będzie można wejść do namiotów i zapoznać się z kulturą Indian. Cały lunapark będzie ogrodzony.

Większe zmiany nastąpią w parku za kilka lat. Prace w 2008 i 2009 r. nie będą już dotyczyły lunaparku, ale okolic stoku narciarskiego. Pierwszą nowością będzie całoroczny tor saneczkarski. Inwestycja będzie kosztowała 400 tys. zł. Leśny Park nie chce jednak sam za nią płacić i szuka sponsora.
Tuż obok ma powstać jeszcze jeden tor, tym razem do snowtubingu. Po wyżłobionej w ziemi 250- metrowej trasie będą sunęły pontony, które wcześniej na górę wciągnie wyciąg. Zimą nawierzchnią będzie śnieg, latem - szczotka podkładowa. Snowtubing kosztuje 60 tys. zł.
Władze Leśnego Parku chciałyby także stworzyć aquapark. Wtedy wszystkie atrakcje tworzyć będą ogromny kompleks rozrywkowo - rekreacyjny. Wszystkie zmiany - poza torem saneczkarskim - Myślęcinek ma sfinansować ze swych oszczędności oraz kredytów.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej