Budowa ZUOK ruszyła

2007-05-23 17:37

30 października 2006 roku został podpisany akt erekcyjny Zakładu Utylizacji Odpadów Komunalnych w Radomiu - Wincentowie. Obiekt gotowy będzie za rok, natomiast działać zacznie w listopadzie 2007 roku.

Zakład powstanie na działce o powierzchni 10 hektarów. Obszar ten oddalony jest strefy mieszkalnej, dlatego też nie będzie miał negatywnego wpływu na otoczenie. Funkcjonowanie obiektu oparte jest o proces mechanicznej i biologicznej obróbki odpadów.

W ramach inwestycji powstanie biurowiec, budynki specjalistyczne i produkcyjne. Generalnym wykonawcą została firma Polimex Mostostal Sutco. Pozwolenie na budowę przedsiębiorstwo otrzymało już w połowie października 2006, ale wcześniej trzeba było przygotować teren. Dlatego dopiero teraz rozpoczęły się właściwe prace. Realizacja inwestycji będzie kosztowała ponad 20 mln euro. W większości zostanie sfinansowana z Unii Europejskiej. Resztę wyłoży gmina Radom.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej