Budowa Stadionu Narodowego: praca wre

2011-04-21 13:14
Konstrukcja iglicy, stadion narodowy
Autor: NCS

Na budowie Stadionu Narodowego w Warszawie trwa montaż elementów dachu linowego. Zamontowano ponad 70% łuków podtrzymujących membranę, opartych na linach konstrukcji.

Na budowie Stadionu Narodowego w Warszawie trwa montaż elementów dachu linowego. Zamontowano ponad 70% łuków podtrzymujących membranę, opartych na linach konstrukcji. Obecnie układana jest membrany przykrywającej dach stały. Na chwilę obecną ułożono 10 z 72 segmentów tej membrany. Jednocześnie prowadzone są prace montażowe konstrukcji zlokalizowanych na iglicy. Zakończono już montaż konstrukcji tzw. garażu dachu ruchomego, a także konstrukcje wsporcze pod 4 wielkoformatowe ekrany wraz z pomostami technicznymi.

Przeczytaj również: 

Inteligentne poszycia dachowe z tworzyw poliwęglanowych

 

Ponadto, trwają prace związane z wykonaniem odprowadzenia wód deszczowych z dachu - ponad 200 wpustów z połaci dachu. W zakładach produkcyjnych powstają konstrukcje pod ekrany i same ekrany wielkoformatowe. W maju br. rozpocznie się ich montaż. W ubiegłym tygodniu w zakładach produkujących membranę dachu ruchomego odbył się audyt techniczny z udziałem przedstawicieli NCS. Zaawansowanie montażu elewacji z siatki aluminiowej, przekroczyło 70%. Wykonywane są roboty zewnętrzne tj. schody terenowe prowadzące z drogi okalającej Stadion na promenadę dolną, mury oporowe pochylni wjazdowych na tą drogę, a także nawierzchnie pierwszego z głównych dojść do Stadionu od strony ronda Waszyngtona. Na trybunach zamontowano ponad 3000 krzesełek.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej