Budowa Stadionu Narodowego: praca wre

2011-04-21 13:14
Konstrukcja iglicy, stadion narodowy
Autor: NCS

Na budowie Stadionu Narodowego w Warszawie trwa montaż elementów dachu linowego. Zamontowano ponad 70% łuków podtrzymujących membranę, opartych na linach konstrukcji.

Na budowie Stadionu Narodowego w Warszawie trwa montaż elementów dachu linowego. Zamontowano ponad 70% łuków podtrzymujących membranę, opartych na linach konstrukcji. Obecnie układana jest membrany przykrywającej dach stały. Na chwilę obecną ułożono 10 z 72 segmentów tej membrany. Jednocześnie prowadzone są prace montażowe konstrukcji zlokalizowanych na iglicy. Zakończono już montaż konstrukcji tzw. garażu dachu ruchomego, a także konstrukcje wsporcze pod 4 wielkoformatowe ekrany wraz z pomostami technicznymi.

Przeczytaj również: 

Inteligentne poszycia dachowe z tworzyw poliwęglanowych

 

Ponadto, trwają prace związane z wykonaniem odprowadzenia wód deszczowych z dachu - ponad 200 wpustów z połaci dachu. W zakładach produkcyjnych powstają konstrukcje pod ekrany i same ekrany wielkoformatowe. W maju br. rozpocznie się ich montaż. W ubiegłym tygodniu w zakładach produkujących membranę dachu ruchomego odbył się audyt techniczny z udziałem przedstawicieli NCS. Zaawansowanie montażu elewacji z siatki aluminiowej, przekroczyło 70%. Wykonywane są roboty zewnętrzne tj. schody terenowe prowadzące z drogi okalającej Stadion na promenadę dolną, mury oporowe pochylni wjazdowych na tą drogę, a także nawierzchnie pierwszego z głównych dojść do Stadionu od strony ronda Waszyngtona. Na trybunach zamontowano ponad 3000 krzesełek.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej