Budowa Centrum Przetwarzania Danych dla Ministerstwa Finansów już zakończona

2011-01-17 9:47
Skanska zakończyła budowę Centrum Przetwarzania Danych dla Ministerstwa Finansów
Autor: Skanska SA Centrum Przetwarzania Danych dla Ministerstwa Finansów

Skanska zakończyła budowę Centrum Przetwarzania Danych w Radomiu. Wartość inwestycji, zrealizowanej na zlecenie Ministerstwa Finansów, wyniosła 47,5 mln zł brutto.

Obiekt, który powstał na 4-hektarowej działce w Radomiu przy trasie Warszawa-Kraków, pełnić będzie funkcję operacyjnego centrum przetwarzania danych dla potrzeb Ministerstwa Finansów. W ramach kontraktu wykonaliśmy budynek składający się z dwóch części: biurowej o powierzchni 785 m kw. i technicznej o powierzchni 1744m kw., połączonych łącznikiem. W części technicznej zlokalizowane są m.in. serwerownie z wysoce zaawansowaną infrastrukturą energetyczną, chłodzenia, bezpieczeństwa oraz teleinformatyczną pod potrzeby instalacji serwerów przetwarzających dane finansów systemów celnych i podatkowych naszego kraju.

- Według resortu finansów wybudowane przez naszą firmę w Radomiu CPD to nowoczesny obiekt technologiczny, pierwszy tego typu w polskiej administracji. Obiekt został zaprojektowany i wykonany z zachowaniem jednych z najwyższych standardów gwarancji funkcjonowania - mówi Waldemar Pernak, Menedżer Projektu. - Roczny łączny czas niedostępności obliczeniowej ośrodka to zaledwie 4 godziny. Ze względu na kompetencje w budowie serwerowni prace prowadziliśmy we współpracy ze Skanska Rashhleigh Weatherfoil – jednostką Skanska realizującą od wielu lat obiekty DC w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych.

Budowa CPD realizowana była w ramach projektu "Konsolidacja i centralizacja systemów celnych i podatkowych", finansowanego w 80 proc. ze środków unijnych. Cały projekt składa się z trzech części: zrealizowanej przez firmę Skanska budowy CPD, wyposażenia w sprzęt teleinformatyczny oraz konsolidacji i centralizacji systemów informatycznych.

Budowa CPD zakończyła się zgodnie z harmonogramem w grudniu 2010 roku, natomiast pozostałe części projektu będą realizowane w kolejnych latach. Uruchomienie ośrodka z pełną mocą obliczeniową nastąpi sukcesywnie wraz z instalacją serwerów.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej