Budimex zawiesił wiechę na Centrum Medycyny Nieinwazyjnej

2017-05-16 13:16
Centrum Medycyny Nieinwazyjnej
Autor: Arch-Deco

Na budowie Centrum Medycyny Nieinwazyjnej w Gdańsku odbyła się uroczystość zawieszenia wiechy. Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Budimex. Projekt architektoniczny kompleksu powstał w pracowni Arch-Deco z Gdyni.

Centrum Medycyny Nieinwazyjnej
Autor: Arch-Deco Generalnym wykonawca inwestycji Centrum Medycyny Nieinwazyjnej jest Budimex

Nowe centrum powstaje na działce przy ul. Dębinki na zlecenie Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Budimex rozpoczął prace na budowie w połowie 2016 roku. Aktualnie inwestycja osiągnęła stan surowy.

Kompleks będzie się składał z czterech, 6-kondygnacyjnych budynków. Całość osiągnie powierzchnię ok. 75 tys. m². W budynkach zaplanowano 688 łóżek dla pacjentów. W podziemiach budynków zaprojektowano parking z 200 miejscami postojowymi, dodatkowe 100 zaplanowano wokół obiektu.

W pierwszym etapie inwestycji powstaną trzy budynki (B, C i D). Docelowo znajdą się w nich oddziały Kardiochirurgii, Chirurgii Naczyniowej, Klinika Położnictwa, Klinika Neonatologii, Pulmonologia i Alergologia oraz Dermatologia, Klinika Ginekologii, Ginekologii Onkologicznej i Endokrynologii Ginekologicznej z Pododdziałem Nadzoru Pooperacyjnego i Pododdziałem Chemioterapii oraz Kliniki Onkologii.

W drugim etapie Centrum Medycyny Nieinwazyjnej (CMN) powstanie budynek A, w którym działać będzie m.in. Kliniczne Centrum Kardiologii oraz Klinika Nefrologii, Transplantologii i Chorób Wewnętrznych, Klinika Nadciśnienia Tętniczego i Diabetologii.

W CMN zaprojektowano również kilka wewnętrznych dziedzińców z roślinnością, które będą doświetlały pomieszczenia, będą również dostępne dla pacjentów.

Inwestycja ma dobiec końca w 2020 roku.

Centrum Medycyny Nieinwazyjnej
Autor: Arch-Deco Wizualizacja wnętrza Centrum Medycyny Nieinwazyjnej
Centrum Medycyny Nieinwazyjnej
Autor: materiał prasowy Zdjecie z budowy kompleksu Centrum Medycyny Nieinwazyjnej
Centrum Medycyny Nieinwazyjnej
Autor: Arch-Deco Projekt architektoniczny Centrum Medycyny Nieinwazyjnej powstał w pracowni Arch-Deco z Gdyni
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej