Budimex zawiesił wiechę na Centrum Medycyny Nieinwazyjnej

2017-05-16 13:16
Centrum Medycyny Nieinwazyjnej
Autor: Arch-Deco

Na budowie Centrum Medycyny Nieinwazyjnej w Gdańsku odbyła się uroczystość zawieszenia wiechy. Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Budimex. Projekt architektoniczny kompleksu powstał w pracowni Arch-Deco z Gdyni.

Centrum Medycyny Nieinwazyjnej
Autor: Arch-Deco Generalnym wykonawca inwestycji Centrum Medycyny Nieinwazyjnej jest Budimex

Nowe centrum powstaje na działce przy ul. Dębinki na zlecenie Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Budimex rozpoczął prace na budowie w połowie 2016 roku. Aktualnie inwestycja osiągnęła stan surowy.

Kompleks będzie się składał z czterech, 6-kondygnacyjnych budynków. Całość osiągnie powierzchnię ok. 75 tys. m². W budynkach zaplanowano 688 łóżek dla pacjentów. W podziemiach budynków zaprojektowano parking z 200 miejscami postojowymi, dodatkowe 100 zaplanowano wokół obiektu.

W pierwszym etapie inwestycji powstaną trzy budynki (B, C i D). Docelowo znajdą się w nich oddziały Kardiochirurgii, Chirurgii Naczyniowej, Klinika Położnictwa, Klinika Neonatologii, Pulmonologia i Alergologia oraz Dermatologia, Klinika Ginekologii, Ginekologii Onkologicznej i Endokrynologii Ginekologicznej z Pododdziałem Nadzoru Pooperacyjnego i Pododdziałem Chemioterapii oraz Kliniki Onkologii.

W drugim etapie Centrum Medycyny Nieinwazyjnej (CMN) powstanie budynek A, w którym działać będzie m.in. Kliniczne Centrum Kardiologii oraz Klinika Nefrologii, Transplantologii i Chorób Wewnętrznych, Klinika Nadciśnienia Tętniczego i Diabetologii.

W CMN zaprojektowano również kilka wewnętrznych dziedzińców z roślinnością, które będą doświetlały pomieszczenia, będą również dostępne dla pacjentów.

Inwestycja ma dobiec końca w 2020 roku.

Centrum Medycyny Nieinwazyjnej
Autor: Arch-Deco Wizualizacja wnętrza Centrum Medycyny Nieinwazyjnej
Centrum Medycyny Nieinwazyjnej
Autor: materiał prasowy Zdjecie z budowy kompleksu Centrum Medycyny Nieinwazyjnej
Centrum Medycyny Nieinwazyjnej
Autor: Arch-Deco Projekt architektoniczny Centrum Medycyny Nieinwazyjnej powstał w pracowni Arch-Deco z Gdyni
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej