Budimex ma kontrakt na 13,3 km S3

2015-10-22 15:15
Mapa drogi ekspresowej S3
Autor: GDDKiA

Powstanie kolejny odcinek drogi ekspresowej S3 z Zielonej Góry do Niedoradza, długości 13,3 km. Będzie on dziełem Budimeksu, który na realizację inwestycji ma 22 miesiące z wyłączeniem miesięcy zimowych.

Zgodnie z podpisaną z GDDKiA umową, konsorcjum Budimeksu (lider) i Ferrovial Agroman za 158 mln złotych netto wybuduje 13,3-kilometrowy odcinek drugiej jezdni drogi ekspresowej S3 na linii Sulechów – Nowa Sól, a dokładnie  od węzła Zielona Góra Północ do węzła Niedoradz. Nowa droga będzie równoległa do istniejącej zachodniej jezdni drogi S3 w obrębie Zielonej Góry oraz miejscowości Racula i Niedoradz.
Do zadania należy również, oprócz budowy drogi, to m.in. również konieczne obiekty inżynierskie, przepusty drogowe,
drogi zbiorcze i serwisowe, przebudowa dróg poprzecznych oraz węzłów „Zielona Góra Północ” „Racula”, budowa urządzeń ochrony środowiska i bezpieczeństwa ruchu, przebudowa kolidującej infrastruktury.
Droga ekspresowa S3 jest częścią trasy międzynarodowej E65 należącej do transeuropejskiego korytarza transportowego. W przyszłości S3 będzie można przejechać od portów morskich Świnoujście-Szczecin, wzdłuż zachodniej granicy do granicy z Czechami.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej