Budimex ma kontrakt na 13,3 km S3

2015-10-22 15:15
Mapa drogi ekspresowej S3
Autor: GDDKiA

Powstanie kolejny odcinek drogi ekspresowej S3 z Zielonej Góry do Niedoradza, długości 13,3 km. Będzie on dziełem Budimeksu, który na realizację inwestycji ma 22 miesiące z wyłączeniem miesięcy zimowych.

Zgodnie z podpisaną z GDDKiA umową, konsorcjum Budimeksu (lider) i Ferrovial Agroman za 158 mln złotych netto wybuduje 13,3-kilometrowy odcinek drugiej jezdni drogi ekspresowej S3 na linii Sulechów – Nowa Sól, a dokładnie  od węzła Zielona Góra Północ do węzła Niedoradz. Nowa droga będzie równoległa do istniejącej zachodniej jezdni drogi S3 w obrębie Zielonej Góry oraz miejscowości Racula i Niedoradz.
Do zadania należy również, oprócz budowy drogi, to m.in. również konieczne obiekty inżynierskie, przepusty drogowe,
drogi zbiorcze i serwisowe, przebudowa dróg poprzecznych oraz węzłów „Zielona Góra Północ” „Racula”, budowa urządzeń ochrony środowiska i bezpieczeństwa ruchu, przebudowa kolidującej infrastruktury.
Droga ekspresowa S3 jest częścią trasy międzynarodowej E65 należącej do transeuropejskiego korytarza transportowego. W przyszłości S3 będzie można przejechać od portów morskich Świnoujście-Szczecin, wzdłuż zachodniej granicy do granicy z Czechami.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej