Biała kula, czyli obserwatorium nieba...

2010-01-14 10:43
Skyspace
Autor: materiały od: CSW| projekt: James Turrell

...znajdzie swoje miejsce w Ogrodzie Rzeźby Centrum Sztuki Współczesnej, przy Zamku Ujazdowskim.

Architekt James Turrell zaprojektwał Skyspace, czyli obserwatorium nieba w kształcie kuli z otworem w dachu... Projekty tego autora są znane na świecie, m.in. w San Francisco, Chicago, Los Angeles, Jerozolimie, Salzburgu, a ostatnio także w trzech miastach Japonii. Być może już za rok również Warszawa będzie miała swój Skyspace.

Skyspace
Autor: materiały od: CSW| projekt: James Turrell

Realizacja Skyspace amerykańskiego artysty Jamesa Turrella jest konsekwencją trwającej od 1998 r. współpracy artysty z Centrum Sztuki Współczesnej - Zamek Ujazdowski.
Budynek Skyspace to ciekawe miejsce, ponieważ łączy w sobie formy sztuki współczesnej z ideą refleksji i medytacji. Obecny projekt budynku, który w swojej formie architektonicznej wpisuje się w europejską tradycję budowli idealnych XVIII w. został stworzony specjalnie dla Centrum Sztuki Współczesnej i jego otoczenia.

Skyspace’y Jamesa Turrella to realizacje, które powstają zwykle przy muzeach i centrach sztuki współczesnej. Warszawska edycja Skyspace to jedyny projekt artysty realizowany w Europie Środkowo-Wschodniej. Realizacja projektu planowana jest na lata 2010/2011.

Więcej o projekcie  Skyspace

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej