Balice mają nowy terminal pasażerski

2007-05-21 13:23
Terminal pasażerski Balice
Autor: brak danych

Od 1 marca 2007 roku pasażerowie mogą korzystać z nowego terminalu krajowego na podkrakowskim lotnisku na Balicach. Inwestycja pochłonęła 9 mln zł.

Na terminal krajowy została zaadaptowana jedna z hal budynku administracyjno-technicznego. Powierzchnia użytkowa nowego obiektu wynosi 1,7 tys. mkw. Po adaptacji terminal jest w pełni klimatyzowany, posiada infrastrukturę niezbędną do właściwej obsługi pasażerów, czyli sześć stanowisk odprawy pasażerskiej, dwa stanowiska kontroli bezpieczeństwa, poczekalnię przedodlotową, dwa wyjścia ze strefy odlotów, stanowiska kontroli bagażu rejestrowanego i taśmociągi bagażowe. Powstało także stanowisko informacyjne, kasa biletowa, sklepy, toalety w pełni przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, tablice informacyjne oraz monitory zsynchronizowane z systemem w terminalu międzynarodowym. Wzdłuż nowego obiektu jest 37 miejsc parkingowych dla podróżnych.

Wkrótce władze lotniska ogłosić mają także konkurs architektoniczny na projekt terminalu międzynarodowego, który powstanie na Balicach.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej