Awangardowy projekt dolnośląskiej uczelni

2007-06-18 18:02
kampus
Autor: brak danych

W połowie czerwca 2007 roku Dolnośląska Szkoła Wyższa Edukacji we Wrocławiu rozstrzygnęła konkurs na projekt nowego obiektu uczelni. Zwycięzcą konkursu została pracownia Zbigniewa Maćkowa, która już współpracowała wcześniej z uczelnią.

Nowy campus powstanie przy ulicy Wagonowej, w pobliżu innych budynków szkoły. W jego skład wejdzie między innymi biblioteka z czytelnią, dom studencki, sale dydaktyczne, amfiteatralna sala wykładowa na 400 miejsc i studio TV. Powierzchnia kompleksu wyniesie około 20 000 m2.

Władze uczelni liczą na dofinansowanie ze środków unijnych. Budowa ruszy w momencie, gdy uczelnia otrzyma odpowiednie fundusze. Początek prac datowany jest na drugą połowę 2008 roku, zakończenie przewidziano na koniec 2009 lub początek 2010 roku.

Budynek mieścić się będzie w okolicy poprzemysłowej, co wpłynęło na projekt architektów i umożliwiło wykonanie awangardowego planu. Nowy budynek powinien zatem dobrze się wkomponowywać w postindustrialny krajobraz. Inwestycja obejmująca wszystkie budynki campusu kosztować będzie około 42 mln zł.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej