Autostrada A2. GDDKiA przedstawia raport z budowy

2012-04-24 12:28
Budowa Autostrady A2
Autor: GDDKiA Autostrada A2 w budowie

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) przedstawiła kolejny raport z budowy A2. Autostrada A2 ma już gotową podbudowę w ponad 90 procentach, a odcinek budowany przez Budimex ma tę warstwę ułożoną w całości.

Autostrada A2 z Łodzi do Warszawy, na wszystkich czterech odcinkach, ma ułożoną podbudowę w ponad 90 proc. Budimex budujący drogę najbliżej Warszawy (odcinek E), zakończył już układanie podbudowy.

Przeczytaj również: Autostrada A2. Firma DSS ogłosiła upadłość, Bogl & Kryls nie wstrzymuje budowy

Roboty budowlane na A2

Przypomnijmy, że cotygodniowy raport Generalnej Dyrekcji przedstawia stan robót na wszystkich pięciu odcinkach A2, w tym ułożenie poszczególnych warstw nawierzchni. W ostatnim tygodniu (od 16 do 23 kwietnia 2012 roku) najwięcej warstwy wiążącej, bo 14 proc. ułożyło konsorcjum Mostostalu na odcinku B, co oznacza, że ten fragment drogi ma już ponad 80 proc. podbudowy.

GDDKiA najbardziej koncentruje się na kontroli odcinka C, budowanego przez czeskie konsorcjum Bogl & Krysl, ze względu na najmniejszy stan zaawansowania robót. Wykonawca w ciągu ostatniego tygodnia ułożył 7 proc. nawierzchni i tym samym, podbudowa na odcinku C jest gotowa w 53 proc.

Autostrada A2. Szczegółowy wykaz robót na wszystkich odcinkach >>

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej