Autostrada A1. Usterki na budowie mostu z winy wykonawcy

2012-04-16 11:12
Autostrada A1. Most w Mszanie
Autor: GDDKiA Autostrada A1. Budowa mostu w Mszanie

Budowa mostu w Mszanie, w ciągu autostrady A1 została przerwana na wniosek Śląskiego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) podała, że błędy wykonawcy, a nie projekt budowlany są przyczyną usterek na budowie.

Budowa mostu w Mszanie na odcinku autostrady A1 (Świerklany - Gorzyczki) została przerwana 12 kwietnia. Roboty budowlane wstrzymał Śląski Wojewódzki Inspektorat Nadzoru Budowlanego na wniosek wykonawcy, który wskazał nieprawidłowości w projekcie. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA), zbadała sprawę i podała, że wykonawca wprowadził w błąd opinię publiczną i Śląski Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego (ŚWINB).

Przeczytaj również: Przerwana budowa mostu. Więcej >>

Autostrada A1. Usterki na moście z winy wykonawcy

Generalna Dyrekcja zbadała sprawę i podała, że błędy wykonawcy, a nie projekt budowlany są przyczyną usterek w betonowej konstrukcji mostu. Przypominjmy, że wykonawca, Alpine Bau nieprawidłowo ułożył osłony pod kable, co w marcu spowodowało odspojenie fragmentów mostu. Generalny wykonawca wprowadził w błąd Śląski Wojewódzki Inspektorat Nadzoru Budowlanego. GDDKiA zobowiązała wykonawcę do usunięcia usterek na własny koszt.

Aktualnie wykonawca przygotowuje program naprawczy. Usterki nie wpływają na bezpieczne użytkowanie mostu, w związku z czym, budowa będzie kontynuowana. Ze względu na fakt, że roboty budowlane zostały przerwane na wniosek ŚWINB, prace naprawcze zostaną odsunięte w czasie.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej