Autostrada A1. Usterki na budowie mostu z winy wykonawcy

2012-04-16 11:12
Autostrada A1. Most w Mszanie
Autor: GDDKiA Autostrada A1. Budowa mostu w Mszanie

Budowa mostu w Mszanie, w ciągu autostrady A1 została przerwana na wniosek Śląskiego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) podała, że błędy wykonawcy, a nie projekt budowlany są przyczyną usterek na budowie.

Budowa mostu w Mszanie na odcinku autostrady A1 (Świerklany - Gorzyczki) została przerwana 12 kwietnia. Roboty budowlane wstrzymał Śląski Wojewódzki Inspektorat Nadzoru Budowlanego na wniosek wykonawcy, który wskazał nieprawidłowości w projekcie. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA), zbadała sprawę i podała, że wykonawca wprowadził w błąd opinię publiczną i Śląski Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego (ŚWINB).

Przeczytaj również: Przerwana budowa mostu. Więcej >>

Autostrada A1. Usterki na moście z winy wykonawcy

Generalna Dyrekcja zbadała sprawę i podała, że błędy wykonawcy, a nie projekt budowlany są przyczyną usterek w betonowej konstrukcji mostu. Przypominjmy, że wykonawca, Alpine Bau nieprawidłowo ułożył osłony pod kable, co w marcu spowodowało odspojenie fragmentów mostu. Generalny wykonawca wprowadził w błąd Śląski Wojewódzki Inspektorat Nadzoru Budowlanego. GDDKiA zobowiązała wykonawcę do usunięcia usterek na własny koszt.

Aktualnie wykonawca przygotowuje program naprawczy. Usterki nie wpływają na bezpieczne użytkowanie mostu, w związku z czym, budowa będzie kontynuowana. Ze względu na fakt, że roboty budowlane zostały przerwane na wniosek ŚWINB, prace naprawcze zostaną odsunięte w czasie.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej