Narodowe Centrum Polskiej Piosenki

2009-05-07 13:12
Amfiteatr w Opolu
Autor: www.um.opole.pl

Już po tegorocznym festiwalu rozpocznie się modernizacja amfiteatru opolskiego. W przetargu na przebudowę obiektu, oferty złożyło 15 firm. Wygrał Budimex-Dromex. Prace będą kosztować ponad 27,3 mln zł. Budowa ruszy na początku lipca tego roku, a zakończy się w 2011 r.

Amfiteatr powstał w latach 60-tych XX wieku z inicjatywy ówczesnego prezydenta Opola Karola Musioła. Po raz pierwszy Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki odbył się w czerwcu 1963 r. Widownia mieści ok. 5000 widzów.
Wartość kosztorysowa modernizacji wynosiła 46 mln zł. W ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko „Kultura i dziedzictwo kulturowe”, samorząd Opola otrzymał dofinansowanie na tę inwestycję z Unii Europejskiej w wysokości 20 mln zł, ale z założenieniem, że będzie to 41% wartości całej inwestycji. W związku z tym, że przebudowa będzie kosztowała mniej, zmniejszy się także dofinansowanie. Pozostałe koszty sfinansowane zostaną z kredytu Europejskiego Banku Inwestycyjnego.
Celem projektu jest utworzenie Narodowego Centrum Polskiej Piosenki, które ma spełniać rolę ponadregionalnej, narodowej instytucji kulturalnej oraz wpływać na tworzenie atrakcyjnego wizerunku miasta.

W ramach przebudowy zostaną wykonane następujące prace:

  • Przebudowa widowni i budowa zadaszenia nad fragmentem widowni
  • Przebudowa sceny i zadaszenia nad sceną
  • Budowa pomieszczeń reżyserskich – obrazu i dźwięku
  • Budowa zaplecza gastronomicznego i sanitarnego
  • Dostosowanie istniejącego budynku MOK do pełnienia funkcji zaplecza sceny przy organizacji imprez
  • Zagospodarowanie terenu

Aby nowy obiekt mógł pełnić swoje nowoczesne funkcje konieczne jest wyposażenie go w niezbędny sprzęt multimedialny. W związku z tym zaplanowano także zakup dodatkowego wyposażenia (ekran diodowy na scenę, 5-web kiosków z dostępem do internetu, 2 ekrany plazmowe o przekątnej 50, stały system nagłośnieniowy amfiteatru do obsługi wycieczek i ekranu diodowego).

Amfiteatr w Opolu
Autor: www.um.opole.pl
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej