Ambasada Arabii Saudyjskiej w Wilanowie

2007-06-18 13:43
Ambasada
Autor: xystudio

W warszawskim Wilanowie, u zbiegu ulic Wiertniczej i Obornickiej powstanie ambasada Królestwa Arabii Saudyjskiej. Placówka zacznie działać w pierwszym kwartale 2009 roku.

Projekt budynku powstał w pracowni xystudio. Architekci: Ewa Sibińska, Dorota Sibińska, Marta Nowosielska i Filip Domaszczyński zaprojektowali dwupiętrowy obiekt, który podzielony będzie na dwie części. Od strony ulicy Wiertniczej ulokowana będzie ambasada, a z tyłu za nią - rezydencja ambasadora. Skromny, ale nowoczesny gmach obłożony będzie panelami z jasnego kamienia.

W budynku umieszczone zostaną m.in. biura, konsulat i duża sala wielofunkcyjna, w której będą organizowane konferencje, okolicznościowe przyjęcia i wystawy. Znajdzie się tam także miejsce na salę modlitw. Pod budynkiem zaplanowano podziemny garaż. Inwestycję zrealizuje firma Polimex Mostostal SA. Dokumentacja budynku jest już gotowa. Budowa zacznie się, gdy ratusz wyda pozwolenie.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej