Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie. Centrum Informatyki otwarte

2012-04-03 15:19
Centrum Informatyki, Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie, oficjalne otwarcie
Autor: Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego Otwarcie Centrum Informatyki. Uroczyste przecięcie wstęgi

Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie powiększyła się o budynek dydaktyczno-naukowy, Centrum Informatyki. Nowo wybudowany obiekt, ma m.in. pracownię wizualizacji oraz laboratoria kreowania w 3D. Tym samym, krakowska akademia, jest jedną z niewielu tak dobrze wyposażonych uczelni w Europie. Inwestycję o wartości ponad 60 mln złotych, zrealizowało konsorcjum Mostostalu Warszawa.

Krakowska Akademia Górniczo-Hutnicza (AGH) ma nowy obiekt dydaktyczno-naukowy. Uczelnia powiększyła się o Centrum Informatyki, które tworzą sale wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt technologiczny.

Przeczytaj również: Centrum Laboratoryjne UKSW. Kamień węgielny pod budowę wmurowany

Uroczyste otwarcie nowego budynku AGH odbyło się 28 marca. W wydarzeniu uczestniczył, m.in. Antoni Trajduś, rektor AGH, prof. Krzysztof Zieliński, kierownik Katedry Informatyki AGH oraz Marek Sowa, Marszałek Województwa Małopolskiego. Centrum Informatyki AGH jest jednym z nielicznych, tak dobrze wyposażonych uczelni w Europie.

Centrum Informatyki AGH

Centrum Informatyki AGH tworzy wysoki na 3 piętra, pięciokondygnacyjny budynek. Obiekt wyposażony jest w dwie sale wykładowe, sześć sal seminaryjnych, salę do posiedzeń Rady Wydziału, laboratoria dydaktyczne i pracownie naukowo-badawcze. Warto zaznaczyć, że laboratoria mają najwyższej klasy sprzęt, który pozwoli na kształcenie studentów na światowym poziomie. Budynek ma również dwie amfiteatralne sale (na 250 i 150 osób), laboratoria wizualizacji danych i kreowania interakcji w przestrzeni 3D. Ponadto, w budynku znajduje się laboratorium przetwarzania strumieni multimedialnych oraz pracownia adaptacyjnych systemów komunikacji bezprzewodowej nowej generacji. Powierzchnia użytkowa nowo wybudowanego Centrum wynosi 7250 m2. Całkowity koszt inwestycji to ponad 60 mln złotych. Projekt otrzymał dotacje z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Budowa trwała niecałe dwa lata.

Centrum Informatyki AGH w Krakowie

Nazwa: Centrum Informatyki, Akademia Górniczo-Hutnicza im. St. Staszica w Krakowie
Lokalizacja: ul. Nawojki 30, Kraków, woj. małopolskie
Stan inwestycji: zrealizowana
Realizacja: styczeń 2010 - marzec 2012
liczba kondygnacji: 4 naziemne, 1 podziemna
pow. użytkowa [m2]: 3 tys.
pow. całkowita [m2]: 7 250
kubatura [m3]: 55 009

Inwestor: Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie
Projekt architektoniczny: APA Czech_Duliński_Wróbel Agencja Projektowa "Architektura" Sp. z o.o.
Generalny wykonawca: konsorcjum: Mostostal Warszawa SA i WPBP nr 2 Wrobis SA.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej