Centrum Laboratoryjne UKSW. Kamień węgielny pod budowę wmurowany

2012-03-01 13:53
Centrum Laboratoryjne Nauk Przyrodniczych UKSw, Warszawa
Autor: arch. UKSW Centrum Laboratoryjne będzie architektoniczne dostosowane do wyglądu innych budynków kampusu

Wmurowano kamień węgielny pod budowę Centrum Laboratoryjnego Nauk Przyrodniczych UKSW w Warszawie. W wydarzeniu uczestniczył marszałek województwa Adam Struzik. Roboty budowlane realizuje Skanska. Nowy obiekt dydaktyczny o wartości ponad 60 mln złotych, zostanie wybudowany w 2013 roku.

Na warszawskich Bielanach 23 lutego, wmurowano kamień węgielny pod budowę nowego obiektu dydaktycznego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego (UKSW) - Centrum Laboratoryjnego Nauk Przyrodniczych.

Przeczytaj również: Hala MTŁ. Skanska wybudowała Centrum Konferencyjno-Wystawiennicze w Łodzi

Uroczystość rozpoczęła się mszą św. w kościele uniwersyteckim. Nąstępnie dokonano ceremonii poświęcenia i wmurownia kamienia węgielnego pod budowę nowego obiektu dydaktycznego. W wydarzeniu uczestniczył marszałek województwa mazowieckiego - Adam Struzik.

Centrum Laboratoryjne Nauk Przyrodniczych UKSW - opis inwestycji

Centrum Laboratoryjne Nauk Przyrodniczych zostanie wybudowane na Bielanach, przy ul. Wójcickiego, na terenie kampusu UKSW. Obiekt będzie tworzył pięciokondygnacyjny budynek, o prostej formie z otwartym układem pomieszczeń. Budynek będzie miał przeszklone patio z roślinnością, co nada naturalnego klimatu dla działalności naukowej obiektu. Inwestycja architektonicznie będzie nawiązywała do budynków znajdujących się na terenie kampusu.
Nowy budynek UKSW zostanie wyposażony w parking podziemny na 55 miejsc postojowych.
Ponadto, kampus zyska dodatkowy postój naziemny. Nowo budowane Centrum będzie sąsiadowało z wydziałem Nauk Historycznych i Społecznych. W laboratoriach placówki znajdą się, m.in. laboratoria badawczo-dydaktyczne, które będą zapleczem doświadczalnym dla uczelni na kierunkach chemii, fizyki i biologii. Pomieszczenia Centrum zostaną wyposażone w specjalistyczną aparaturę oraz inne urządzenia laboratoryjne. Celem inwestycji jest zwiększenie transferu wiedzy z dziedziny nauki, poprzez wzmocnienie infrastruktury badawczo-rozwojowej. Całkowity koszt projektu to 64 mln 549 tys. złotych, z czego blisko 28 mln złotych to dotacje ze środków unijnych.

Wmurowanie kamienia egielnego pod budowę Centrum Laboratoryjnego UKSW
Autor: Marke Korlak W wydarzeniu uczestniczył marszałek Adam Struzik

Jakie roboty budowlane wykona Skanska?

W ramach inwestycji Skanska wybuduje budynek o pięciu kondygnacjach naziemnych wraz z podziemny parkingiem. Ponadto, wykonawca zbuduje 106 naziemnych miejsc postojowych. Na terenie Centrum będzie mogło zaparkować łącznie 161 aut. Dotychczas Skanska zrealizowała 80 proc. konstrukcji budynku. W kolejnym etapie budowy, spółka zamontuje stolarkę okienną i drzwiową oraz zakończy roboty związane z wybudowaniem elewacji i instalacji wewnętrznych. Skanska zrealizuje roboty budowlane w ciągu 18 miesięcy (do lutego 2013 roku), a kolejne dwa przeznaczy na uzyskanie dokumentów niezbędnych do odbioru obiektu oraz pozwolenie na użytkowanie. Wartość robót szacowana jest na 35,4 mln złotych.

Centrum Laboratoryjne Nauk Przyrodniczych UKSW

Nazwa: Centrum Laboratoryjne Nauk Przyrodniczych UKSW
Lokalizacja: ul. Wójcickiego, Warszawa-Bielany (woj. mazowieckie)
Realizacja: 2012-2013
Stan inwestycji: w trakcie realizacji

Inwestor: Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego (UKSW)
Projekt architektoniczny: GRAFIT ARCHITEKCI
Generalny wykonawca: SKANSKA SA
pow. użytkowa [m2]: 2 956 78
pow. całkowita [m2]: 8 647 08 (z garażem podziemnym).

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej