ABM Solid buduje infrastrukturę współfinansowaną z funduszy europejskich

2010-07-09 15:45

ABM Solid podpisał wczoraj kontrakt na budowę hali sportowej przy gimnazjum w Rytrze, a dzisiaj umowę na budowę sieci wodociągowej oraz kanalizacji sanitarnej w Nowym Sączu. Obydwie inwestycje są współfinansowane przez Unię Europejską. Umowa z Gminą Rytro opiewa na 6,1 mln zł netto, a kontrakt ze spółką Sądeckie Wodociągi ma wartość 16,2 mln zł.

- Zgodnie z zapowiedziami podpisujemy kolejne kontrakty infrastrukturalne. Biorąc pod uwagę przetargi, w których jesteśmy na pierwszym miejscu lub negocjujemy ostateczne warunki, to w najbliższym czasie być może pochwalimy się kolejnymi zleceniami – mówi Marek Pawlik, prezes ABM Solid. - Obydwa projekty, które zrealizujemy są współfinansowane przez Unię Europejską. Gminy, nawet te mniejsze coraz lepiej wykorzystują środki z funduszy pomocowych, rozwijają się, a firmy budowlane takie jak ABM Solid zyskują realizując te kontrakty – dodaje prezes Pawlik.

Przy gimnazjum w Rytrze w Beskidzie Sądeckim nad Popradem powstanie wielofunkcyjna hala sportowa służąca mieszkańcom oraz wzbogacająca ofertę turystyczną miejscowości. Powierzchnia użytkowa obiektu wyniesie około 2,3 tys. m2, a kubatura blisko 23,2 tys. m3. W hali znajdzie się boisko o wymiarach 40m x 20m, a na trybunach będzie mogło zasiąść do 302 osób. Termin realizacji zamówienia wynosi 21 miesięcy od zawarcia umowy. Wartość kontraktu to 6,1 mln zł netto i będzie on współfinansowany z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.

Kontrakt w Nowym Sączu to I etap większego projektu, który przewiduje modernizację i rozbudowę istniejącego systemu kanalizacji oraz budowę nowej sieci na terenie miasta Nowego Sącza oraz gmin: Stary Sącz, Kamionka Wielka i Nawojowa. ABM Solid wybuduje m.in. sieć wodną i kanalizacyjną o łącznej długości 23 km oraz kolektor sanitarny. Termin realizacji tego projektu to 17 miesięcy od zawarcia umowy. Wartość kontraktu realizowanego przez ABM Solid wynosi 16,2 mln zł netto. Prace realizowane są przy udziale środków unijnych z programu Infrastruktura i Środowisko. Łączna wartość całego projektu to: 275,4 mln zł.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej