Zamieszkać na Polanie

2009-02-04 14:39
Apartamenty na Polanie
Autor: TEL-MA Group Communications sp. z o.o.

W Gdyni firma Ekolan realizuje projekt, który dostał tytuł Kryształowych Apartamentów 2008. Głównym założeniem jest w tym wypadku komfort przyszłych mieszkańców.

Pomysł sprowadzenia parkingów i ogólnego ruchu samochodowego pod ziemię sprawdził się. Dojazd do każdego z Apartamentów na Polanie będzie możliwy dzięki systemowi podziemnych hal garażowych. Jest to rozwiązanie, które umożliwi swobodę pieszym mieszkańcom, a szczególnie dzieciom. Stanowczo poprawi ich bezpieczeństwo. Pozwoli także na zagospodarowanie większej przestrzeni zgodnie z oczekiwaniami i potrzebami lokatorów.
"To innowacyjne rozwiązanie w skali europejskiej. Zamiast dróg i miejsc parkingowych zostaną utworzone place zabaw dla dzieci, plac sportowy dla młodzieży oraz ogrodowe dziedzińce z alejkami spacerowymi" - wyjaśnia Julia Łaszkiewicz, pełnomocnik zarządu Ekolan S.A.

Apartamenty na Polanie
Autor: Biuro prasowe Ekolan Apartamenty na Polanie - widok na mały dziedziniec

Budowa Apartamentów na Polanie została podzielona na trzy etapy. Pierwsi mieszkańcy otrzymają klucze do swoich apartamentów w lutym 2009 roku. Zakończenie drugiego etapu planowane jest na 2010 rok, natomiast trzeciego na 2011. Powierzchnie apartamentów wahają się od 60 m2 do 118 m2, największe z nich są dwupoziomowe.

Kompleks znajduje się na granicy z lasem Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, 15 minut od centrum Gdyni, w sąsiedztwie licznych tras rowerowych i leśnych szlaków turystycznych. Inwestycja stanie na polanie o powierzchni 4 ha. Budynki mają być połączeniem współczesnej architektury z tradycjami ogrodowych rezydencji. Z jednej strony sąsiadują z naturalnym, bukowym lasem, a z drugiej strony przestrzeń pomiędzy domami wypełni ogród. Zamysł architektoniczny osiedla opiera się na wykorzystaniu światła, dającego poczucie przestrzeni. Szklane elementy elewacji - tafle okien i wind, balustrady balkonów i tarasów - nadają domom lekkości, a także odbijają widok lasu. Za projekt architektoniczny Apartamentów na Polanie odpowiedzialne jest Architektoniczne Studio Autorskie Mariana Synakiewicza.

 

 

 

Apartamenty na Polanie
Autor: Biuro prasowe Ekolan Apartamenty na Polanie - wjazd na osiedle, mały dziedziniec.
Czytaj więcej